Poreikiai, slypintys už troškimo praturtėti

Kam jums reikia pinigų? Gana keista būtų norėti pinigų kaip daikto – už svajonių apie tam tikrą sumą visada slypi kažkas daugiau: stabilumo, laisvės, laimės poreikis. Tik išsiaiškinę savo lūkesčius, galite sureguliuoti savo santykį su pinigais.

Žmonėms, kurie jaučiasi labai nelaimingi dėl pinigų trūkumo, psichologai pirmiausia siūlo išsiaiškinti motyvaciją jų turėti. Kiekvienas į šį klausimą reaguoja skirtingai, bet kiekvienas turi polinkį ieškoti kažko daugiau piniguose. Žmonės tikisi, kad jie atneš ramybę, palengvins nuobodulį, suteiks džiaugsmo.

Klaidingas požiūris į pinigus sukelia nusivylimą. Norint jo atsikratyti, svarbu atskirti materialią pinigų pusę nuo nematerialios ir suvokti, ko iš tikrųjų ieškome.

1. STABILUMAS

Ieškodami piniguose stabilumo, mes pamirštame, kad nestabilumas yra vienas pagrindinių mūsų pasaulio bruožų. Kuriame sau stabilumo iliuziją: stengiamės susirasti darbą solidžioje įmonėje, prieš atidarydami indėlių sąskaitą patikriname, ar bankas patikimas. Tačiau apsisaugoti nuo galimų bėdų neįmanoma: bet kurią akimirką gali kilti krizė, galime būti atleisti iš darbo, netikėtai susirgti.

Esame įpratę bijoti nežinomybės, darome viską, kad to išvengtume ir kartais net tikimės iš to išsipirkti.

Tačiau stabilumo nenusipirksime, istorija ne kartą įrodė, kad pinigai nėra tikrumo garantija. Viskas gali vykti ne pagal planą, o svarbu tik tai, ar pavyks atsistoti ant kojų ir atsigauti po finansinių sukrėtimų ir nuostolių.

2. GALIMYBĖS

Dažnai galite išgirsti: „Jei turėčiau daugiau pinigų, aš…“, „Jei tik turėčiau tokią sumą, tikrai…“. Taigi tampame situacijos įkaitais ir atsisakome matyti galimybes dabar. Svarbu savęs paklausti: ką man daryti dabar, nelaukiant geresnių sąlygų?

Svajodami apie tai, ko dar negalime sau leisti, iš tikrųjų norime kompensuoti malonių emocijų trūkumą. Svarbu pagalvoti, dėl ko būtent jos tokios pageidaujamos. Kaip jaučiatės, kai įsivaizduojate, kad pagaliau nusipirkote tai, ko trokštate? Ar įmanoma patirti tokius jausmus nelaukiant pirkimo momento?

3. LAIMĖ

Dažna tiesa, kurią daugelis pamiršta: džiaugtis galima ir su pinigais, ir be jų. Budistų vienuoliai pasitenkina tik tuo, kas būtina, tačiau tai netrukdo jiems išsaugoti laimės jausmo.

4. KITŲ PRITARIMAS

Kai kurie iš mūsų galvoja, kad pinigai pagaliau padės užsitarnauti tėčio pagarbą ar mamos pritarimą, kad nušluostys nosį buvusiajam ir įrodys kitiems, ką sugeba. Bet tai tik proto žaismas. Motyvacija „įrodyti“ gali būti išradinga ir nesukelti nusivylimo, jei ką nors įrodome sau, o ne kitiems.

5. LAISVĖ

Dažnai galima išgirsti: „Noriu turėti daug pinigų, kad galėčiau keliauti“. Siekiame laisvės ir bijome įtampos, pamiršdami, kad norint užsidirbti, reikia pasistengti. Kiekvienas noras turi savo kainą. Svarbu, ar esame pasirengę mokėti – savo laiku, pastangomis, gebėjimu atlaikyti stresą, atsisakydami senų įpročių.

Žinoma, pinigai leidžia užsakyti savo darbus ir reikalus tvarkyti kitiems, atlaisvina laiko, bet net ir gavęs reikiamą sumą, žmogus gali likti nelaisvas, suvaržytas kapitalo, būti įsipareigojimų ir aplinkybių įkaitu. Būtent todėl nereikėtų į pinigus dėti per daug vilčių ir atidėlioti gyvenimą, kol galiausiai uždirbsime (sutaupysime, laimėsime loterijoje, paveldėsime) trokštamą sumą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *