Priežastys, kodėl šerpetoja lūpos ir kaip tai sustabdyti

Šaltasis sezonas šiurkštus ne tik odos, plaukų būklei, bet ir lūpoms. Kas gali lemti padidėjusį lūpų šerpetojimą ir kaip tai sustabdyti?

Žemės elementai

Daktaras Engelmanas atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų lūpas nuolat veikia tokie veiksniai kaip sausas oras, vėjas, karšta ir šalta temperatūra, o tai ekstremaliais atvejais ir ilgą laiką gali pakenkti mūsų lūpų būklei.

Pasirinkite gerą lūpų balzamą ir naudokite jį, pataria dr. Engelman. Pagrindinis sprendimas išsausintoms lūpoms – išlaikyti jas drėkinamas ir apsaugotas. Dr. Engelman primygtinai rekomenduoja pasirinkti tokį, kuris drėkina ir nėra pagamintas iš dirginančių ar sausinančių ingredientų.

Dr. Garshickas taip pat rekomenduoja naudoti drėkintuvą miegamajame šaltais žiemos mėnesiais, kad padidintumėte oro drėgmę ir sumažintumėte lūpų išsausėjimą per naktį.

UV poveikis

Daktaras Garshickas paaiškina, kad lūpų deginimas saulėje be apsaugos nuo SPF gali sukelti būklę, vadinamą aktininiu cheilitu – ikivėžiniu pažeidimu, kuris pasireiškia kaip sausos, pleiskanojančios ir kartais suragėjusios lūpos.

Sprendimas:

Suteikite lūpoms apsaugą nuo saulės, kurios jos nusipelno, naudodami lūpų balzamą su SPF. Svarbu nepamiršti prieš išeinant į lauką patepti lūpas apsaugine priemone net ir žiemos mėnesiais, ir nepamiršti tepti ją pakartotinai.

Nuolatinis lūpų laižymas

Jei dažnai laižote lūpas, paklausykite – jūsų seilės gali prisidėti prie jūsų lūpų nuolatinio perdžiūvimo. Mūsų lūpos dažnai liečiasi su mūsų seilėmis, kuriose yra virškinimo fermento alfa-amilazės, kuri skaido odą. Tai viena iš priežasčių, kodėl lūpų laižymas nėra veiksmingas būdas jas drėkinti.

Sprendimas:

Venkite laižyti lūpas, – sako dr. Engelman. Ji sako, kad reguliariai visą dieną tepant gerą lūpų balzamą, lūpos bus minkštos ir hidratuotos, todėl sumažės noras jas drėkinti nuolat laižant.

Dirginantys ingredientai

Kai kuriuose produktuose, skirtuose naudoti ant lūpų, gali būti ingredientų, kurie gali sukelti sausumą. Kai kuriuose lūpų dažuose, blizgiuose ir balzamuose yra ingredientų, kurie sausina lūpas. Atkreipkite dėmesį į tokius ingredientus kaip mentolis, fenolis ir kamparas, kurių dedama norint nušveisti arba sukurti putlinantį ar vėsinantį efektą. Šie lūpų produktai puikiai tinka, jei norite per trumpą laiką sukurti glotnesnes ar pilnesnes lūpas, tačiau žinokite, kad lūpų produktai, kurių sudėtyje yra šveičiamųjų ir sausinančių ingredientų, nėra geriausias pasirinkimas, jei jus kankina sausumas ar sluoksniavimasis. Be to, kai kurie lūpų produktai, kurių sudėtyje yra kvapiųjų medžiagų ar konservantų, gali sukelti lūpų įtrūkimus.

Sprendimas

Jei jūsų lūpų gaminyje yra potencialiai sausinančių ingredientų, geriau nebenaudoti jo ir rasti kitą, kuris labiau tiktų jūsų suskeldėjusioms lūpoms. Arba, jei tai lūpų blizgis ar kitas būtinas produktas, su kuriuo negalite atsiskirti, pirmiausia pabandykite sukurti barjerą naudodami geros kokybės lūpų balzamą.

Kontaktinis dermatitas

Kadangi tiek daug skirtingų dalykų kasdien liečiasi su lūpomis, gali būti, kad jūsų lūpos suskilinėja dėl vadinamojo kontaktinio dermatito, aiškina dr. Garshickas. Tai reiškia, kad galite būti alergiškas produktams, kuriuos naudojate ant burnos ar aplink ją.

Sprendimas:

Jei manote, kad esate alergiškas savo lūpų balzamui ar blizgesiui, daktaras Garshickas turi veiksmų planą. Jei, nepaisant dažnai naudojamų drėkinamųjų priemonių, lūpos nuolat skilinėja, gali būti naudinga apsvarstyti lopo testavimą, kad būtų galima išsiaiškinti, ar yra kokių nors ingredientų, galinčių sukelti odos alergiją ant lūpų. Alergines ir dirginančias lūpų sausumo priežastis galima gydyti vietiniais steroidiniais kremais, kurie padeda sumažinti uždegimą.

Vitaminų trūkumai

Nors ir ne taip įprasta, daktaras Garshickas atkreipia dėmesį į tai, kad kai kurių lūpų skilinėjimo priežastis gali būti kažkas viduje. Dėl vitaminų trūkumo, pavyzdžiui, cinko netekimo, lūpos gali išsausėti arba suskilinėti. Tai galima patikrinti atlikus kraujo tyrimus.

Sprendimas

Kaip rekomenduoja daktaras Garshickas, jei manote, kad kaltininkas yra vitaminų trūkumas, apsilankykite pas savo gydytoją arba dermatologą, kad patvirtintumėte šią teoriją, prieš bandydami gydytis namuose.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *