Rinkitės žmogų, greta kurio jausitės namuose

Stovėjau ant krantinės, už tūkstančių kilometrų nuo namų, šalyje, kurios kalbos beveik nesupratau. Ieškojau atsakymų į klausimus, kurie nebuvo netgi aiškiai suformuluoti mano galvoje. Tačiau tiksliai žinojau, kad tai, ko ieškojau, aš, kaip paaiškėjo, jau suradau. Ir kad tai suprasčiau, man tereikėjo tiesiog šiek tiek atsitraukti į šalį.

Namai mums asocijuojasi su vieta, kurioje nakvojame, kurioje užaugome, kur gyvena šeima ir draugai ar kur patys gyvename.

Kai mūsų paklausia, kur yra mūsų namai, iškart pasakome konkretaus miesto pavadinimą. Tačiau pastaruoju metu vis aiškiau suprantu, kad manai – tai ne šiaip kažkoks miestas ar pastatas, kad tai greičiau konkretus žmogus, dėl kurio mes toje konkrečioje vietoje pasiliekame.

Namai – tai vieta, kur jaučiatės lyg savo lėkštutėje, visiškai saugiai. Ir visai ne dėl to, kad gyvenate mažame jaukiame miestelyje, kur praktiškai nėra nusikalstamumo. Namai – tai žmogus, kuris padovanoja jums šį saugumo jausmą.

Žmogus, už kurio jautiesi kaip už mūro sienos. Iš kurio gali tikėtis palaikymo sunkiausiomis gyvenimo dienomis. Žmogus, kuris suteikia tai, dėl ko norisi vėl ir vėl pas jį sugrįžti.

Namai – tai vieta, kur jūs reikalingi, kur jus myli ir vertina. Vieta, kur susitaikoma su jūsų trūkumais, kur jus myli nepaisant jūsų netobulumo. Dėl to manau, kad namai – tai žmogus. Kuris padaro jus laimingiausiu pasaulyje. Jūsų namai ten, kur yra tasai žmogus.

Tikiuosi, surasite tą žmogų. Tikiuosi, jums pavyks surasti tą, kuris liks su jumis visam laikui, nežiūrint į visas likimo peripetijas. Kuris lauks jūsų iš pačių tolimiausių kelionių. O gal ir pats jose jus lydės. Ir jis taps jums namais.

Namai – tai žmogus, kuris visą laiką žvelgs į jus su meile. Žmogus, kuris paims jus už rankos tuo momentu, kai pajausite atsidūrę aklavietėje ir nežinosite, ką toliau daryti. Jis liks greta ir niekur neišeis.

Namai – kada jaučiate, jog jame ir jumyse yra kažkas tokio, kad paverčia jus pačiais artimiausiais žmonėmis šioje planetoje, bet tiksliai nežinote, kas yra tasai “kažkas tokio”.

Namai – tai įsileisti žmogų į savo pasaulį, net jeigu labai baisu tai padaryti. Ir tada suprantate, kad galite labai smarkiai skirtis nuo aplinkinių, tačiau dabar pagaliau suradote tą, greta kurio jaučiatės savimi. Tą, kuriuo pasitikite. Kuriam, jei to prireiktų, galėtumėte patikėti gyvenimą ir gyvybę.

Jam galima pasakoti apie savo svajones, kurios tikriausiai niekada neišsipildys. Tačiau jis tiki jumis taip stipriai, kad galiausiai patikite patys savimi.

Jis žino apie tuos dalykus, kurie pakerta jūsų pasitikėjimą savimi, apie jūsų baimes ir pergyvenimus, neduodančius užmigti naktimis. Tačiau taria tokius palaikymo žodžius, kad pasikraunate pasitikėjimu ir ramybe, ko jums anksčiau patirti niekada neteko.

Šis žmogus kažkodėl visada žino, ką pasakyti ir kada pasakyti, o jūs stebitės, kaip gerai jis supranta, kad vyksta jūsų viduje, kai netgi patys nespėjote to iki galo išsiaiškinti.

Namai – tai žmogus, kurio prisilietimai gydo. Greta jo jaučiate, kad galėsite vėl pamilti ir šį kartą jums nebeskaudės.

Namai – tai žmogus, su kuriuo dalinatės vieną laimę dviem. Kurio problemas perleidžiate per save. Santykiai su juo verčia pamiršti egoizmą, nes staiga paaiškėja, kad kito žmogaus gerovė jums tapo svarbesnė už jūsų pačių laimę.

Namai – tai žmogus, kurio labui esate viskam pasirengę, nes žinote, kad jeigu jam kažkas atsitiks – suduš jūsų širdis.

Kai sutiksite tokį žmogų ir pamėginsite žmonėms paaiškinti, ką laikote namais, tie žmonės, kurie šito dar nepatyrė, jūsų paprasčiausiai nesupras.

Tačiau tikiuosi, kad visgi sutiksite tą, kuris taps jums namais. Ir dar tikiu, kad po šio susitikimo jums daugiau niekada neteks sužinoti, ką reiškia gyventi toli nuo savo namų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *