Siaubingos ir teisingos priežastys tuoktis

Gyvenimas – neprognozuojamas, visko suplanuoti neįmanoma, kaip neįmanoma gauti viską, ko nori ir kada nori. Meilė – sunkus darbas. Tai nuolatinis ir absoliučiai sąmoningas siekis būti su kitu žmogumi. Tas pats pasakytina apie santuoką, šeimą. Dėl to būtina užduoti sau klausimą: kodėl aš noriu tuoktis? Ir kodėl nenoriu?

Pateikiame kelias visiškai netinkamas priežastis tuoktis.

Bijote vienatvės

Labai daug žmonių įsivelia į abejotinus ar apskritai toksiškus santykius vien dėl to, kad labai bijo vienatvės. Taip, vienatvė – baisus dalykas. Tačiau yra kai kas baisesnio: susituokti su žmogumi – košmaru. Niekam nesinori sulaukti senatvės vienišam. Tačiau tai neturi būti vienintele santuokos priežastimi.

Problemos santykiuose

Jei turite problemų santykiuose, santuoka jų neišspręs. Tačiau begalė žmonių nežinia kodėl galvoja atvirkščiai. Štai gausime sutuoktuvių liudijimą ir visi konfliktai pasibaigs, o meilės sužydės naujomis spalvomis. Gaila, bet nutinka visiškai atvirkščiai. Santuoka tik dar labiau sustiprins jau esamus prieštaravimus ir nesutarimus. Jūs juk nepasikeisite, liksite tais pačiais žmonėmis. Ir jokia medaus mėnesio magija nepajėgs to įveikti. Įsikalkite į galvą: vestuvės – tai tik viena gyvenimo diena. O santuoka – visam gyvenimui.

Tuokdamiesi, norite kažkam kažką įrodyti

Aplinkiniai įperša mums konkretų laimingo gyvenimo modelį: šeima, vaikai, jaukus namukas. Dėl ko mes paskui dedame lygybės ženklą tarp santuokos ir subrendusio žmogaus statuso. Kiti žmonės mėgina tokiu būdu įrodyti savo savarankiškumą. Kitiems norisi parodyti savo buvusiems partneriams, kad gali išsiversti be jų. Dar kiti nori pademonstruoti aplinkiniams savo laimę. Yra tokių, kurie tiesiog svajoja apie nuostabią vestuvių puotą.

Nereikia niekam nieko įrodinėti, ypatingai sau. Jeigu nesijaučiate suaugusiu ir laimingu žmogumi, reiškia, jūs nesuaugęs ir nelaimingas. Viskas paprasta. Santuoka čia nieko nepakeis.

Norite, kad jumis kažkas rūpintųsi. Arba patys norite kuo nors rūpintis

Taip, santuoka – tai rūpinimasis. Partnerystė. Bet jeigu tai viso labo proga užkrauti kitam atsakomybę už savo gyvenimą, tada čia jau ne santuoka, o eksploatacija. Tarpusavio priklausomybė – pagrindinis toksiškų santykių požymis.

Tik visiškai savarankiškas žmogus gali sukurti sveikus santykius. Priklausomybė niekada nesuteiks laimės nei jums, nei jūsų antrai pusei.

Norite užpildyti tuštumą

Visi turi kokių nors praeities traumų. Ir jos daro įtaką kiekvienam mūsų sprendimui. Ypatingai sunku įveikti vaikiškas traumas. Jų aukos pasiduoda fantazijų apie laimingą šeimyninį gyvenimą įtakai, kad kompensuotų tėvų šeimoje kentėtą prievartą ar abejingumą. Kiti tuokiasi vien dėl to, kad nemato gyvenime jokių perspektyvų.

Gaila, bet tokia santuoka palengvėjimo neatneš. Neįmanoma pasistatyti gyvenimo ant senų nuoskaudų pamatų. Neužgydę žaizdų, jūs negalėsite sukurti tvirto pagrindo bendram gyvenimui.

Jus spaudžia aplinkybės

Dar viena tipiška priežastis tuoktis – esate tam nepasirengę, tačiau aplinkybės verčia. Senstate. Norite vaikų. Visi draugai ir visos draugės jau turi šeimas. Tai iš esmės normalu: nenorite atsilikti. Tačiau visiškai nenormalu pasiduoti spaudimui iš išorės.

Jei aukščiau išvardintos priežastys – ne jūsų atvejis, galime jus pasveikinti. Dabar išvardinsime priežastis, dėl kurių išties verta tuoktis.

Judu – pilnavertės asmenybės

Santuoka – tai ne savo individualumo atsisakymas. Realiai tvirti santykiai – tai dviejų pilnaverčių, vienas kitą papildančių žmonių sąjunga.

Judu absoliučiai vienas kitu pasitikite

Skamba banaliai, tačiau tai faktas: pasitikėjimas – svarbiausias visų santykių pagrindas. Pasitikėjimą labai sunku sukurti ir beveik neįmanoma susigrąžinti. Tik ant pasitikėjimo pamatų galima kurti artimus ilgalaikius santykius.

Mokate taikytis

Konfliktai neišvengiami. Net patys artimiausi žmonės kartais ima ir susipyksta. Sugebėjimas sveiku, protingu būdu spręsti nesutarimus – kaip tik tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį.

Judu pakankamai gerai vienas kitą pažįstate

Tik praleidus su žmogumi pakankamai laiko, galėsite realiai jį pažinti. Laikas – subjektyvi sąvoka, kiekvienam šis laikotarpis skirtingas. Tačiau jokiu būdu nesituokite su žmogumi, su kuriuo esate pažįstami neilgai ir paviršutiniškai.

Laisvai rodote savo meilę

Santykius tyrinėjantys psichologai išvedė „Stebuklingą Koeficientą 5:1“, garantuojantį šeimos išsaugojimą. Tai reiškia, kad kiekvienam negatyviam dalykui konflikto metu turi tekti 5 teigiami dalykai likusiu laiku. Tai nereiškia, kad reikia visą laiką glamonėtis ir burkuotis. Tačiau reguliari meilės demonstracija, bendras humoro jausmas, fizinis ir emocinis artumas ž privalomos tvirtų santykių sąlygos.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *