Situacijos, kai nereikia keistis vardan partnerio

Santykiuose neįmanoma nejausti vienas kito įtakos ir tame nėra nieko blogo. Diskomfortas atsiranda tada, kai vienas iš partnerių pradeda daryti kitam spaudimą, reikalaudamas konkrečių pokyčių, ar kai pats suvoki, kad norint tęsti santykius, tau reikia kažką pakeisti savyje.

Sveiką norą keistis kartais labai sunku atskirti nuo banalaus aukojimosi mylimo žmogaus naudai.yra kelios situacijos, apie kurias vertėtų rimtai susimąstyti ir gerai pagalvoti, ar išties reikalingi tau tokie pokyčiai.

Kai tavęs prašo atsisakyti artimų žmonių

Santykius kurti mes pradedame jau turėdami greta savęs konkretų bendravimo ratą – artimuosius, draugus, bičiulius, gerus pažįstamus. Turėk galvoje, kad būtent su šiais žmonėmis tau teks nutraukti bendravimą, jeigu bus kažkas negerai. Ir gyvenimu tu imsi skųstis ne partneriui, o savo draugui prie bokalo alaus. Taip kad kontaktus su artimais žmonėmis vertėtų pasaugoti. Net pati didžiausia meilė nėra verta to, kad nutrauktum bendravimą su žmonėmis, kurie visada stengėsi tave palaikyti ir dalyvavo tavo gyvenime.

Viena svarbi pastaba: tave gerbiantis partneris niekada nepaprašys, kad sugadintum santykius su tau brangiais žmonėmis. Priešingai, jis pasistengs tapti tavo didelės šeimos nariu, o ne atimti ją iš tavęs. Jei tavęs prašo atsisakyti bendrauti su žmogumi, kuris vaidina tavo gyvenime svarbų vaidmenį, laikas atidžiau pažvelgti į santykius, juk greičiausiai jie pasirodys esą toksiški.

Jeigu tau skelbia ultimatumus

„Arba aš, arba tavo susitikimas su klasės draugais – rinkis!” Jeigu manai, kad tokių ultimatumų realiame gyvenime nebūna – galima tave pasveikinti: tavo santykiai daugmaž adekvatūs. Gali būti tikras – pavyzdys su mokyklos draugais yra labai netgi humaniškas.

Jeigu tave tenka priskirti tiems nelaimingiesiems, kurie susiduria su šia situacija pastoviai, belieka tave užjausti. Ir patarti liautis bandyti sukurti sveikus santykius su žmogumi, kuris pastoviai reikalauja spręsti tokias toksiškas dilemas.

Kai partneriui nepatinka tavo interesai, o ne charakterio bruožai

Pavyzdžiui, partnerį erzina tai, kad didžiumą laisvo laiko skiri savo hobiui, o ne bendravimui su partneriu. Šiuo atveju, sumaniai suformulavęs pretenziją, jis gali įtikinti tave, jog santykiams trukdo konkretūs tavo charakterio bruožai. Tarkime, kelis vakarus per savaitę praleidi sporto salėje, kad atsigautum ir išlaikytum formą. Partneris turi visai kitų planų tavo laisvalaikiui ir mėgindamas pakeisti situaciją savo naudai, jis gali tau pasakyti, jog esi pernelyg įsitraukęs į savo hobį ar iškeli jį į pirmą vietą, o santykiai nustumiami į antra ar netgi trečią. Tavęs paprašys pradėti keistis. Tačiau prieš pradėdamas veikti, pasistenk suprasti tikruosius mylimo žmogaus motyvus. Kartais jį erzina visai ne tavo charakterio bruožai.

Kai tavęs prašo keistis ne dėl savęs, o dėl kažko kito

Santykiai – bet kokiu atveju laikinas sąveikavimas su kitu žmogumi. Skirtumas tik tas, kad kai kurioms poroms pavyksta išsilaikyti drauge kelias savaites ar kelis mėnesius, o kiti išsaugo meilę metų metus. Tačiau pastoviai, be jokių pertraukų mes kontaktuojame tik su vienu žmogumi – su pačiu savimi. Tas, kuris pratęs adekvačiai save vertinti, puikiai supranta, kad nieko pakeisti savyje neįmanoma, tačiau galima nukreipti save link pozityvių permainų, šitaip išprovokuojant ir partnerį, kad tas panorėtų tobulėti.

Kitaip sakant, sveiki santykiai – tai sugebėjimas priimti partnerį tokiu, koks jis yra ir tuo pat metu nesistengti kokiu nors būdu gniuždyti savo paties asmenybės. Psichologai tvirtina, kad keistis reikia tik vardan savęs, o ne dėl kito žmogaus, tik šitaip permainos išties duos tau kokios nors naudos.

Kai iš tavęs bando nulipdyti „tobulybę”

Sveiki santykiai – tai sugebėjimas priimti kito žmogaus netobulumą, jo neatitikimą jūsų įsitikinimams ir vertybėms. Meilė neturi būti be galo lanksti ir pasiaukojanti, kaip tave tikriausiai mėgins įtikinti partneris. Išties tave mylintis žmogus mylės ir tavo trūkumus, juk idealių žmonių nebūna.

Nerimauti verta tuo atveju, kai supranti, jog tave nori matyti idealiu pastoviai, visą laiką – nevėluojančiu, amžinai linksmu, patenkintu, tvarkingu, komunikabiliu. Būk atsargus su santykiais, kuriuose tave pastoviai stengiasi kaip nors „pakoreguoti”.

.



Naujienos iš interneto

One thought on “Situacijos, kai nereikia keistis vardan partnerio”

  1. Jaigu vyras moters nepriima tokia kokia esi –tai -toks cia tas vyras
    Ne daznai meile aplanko,sutinka.Daug zmoniu gyvena be meiles ir net nesupranta kas tai,o pasnybzdesiu paslapti,jog meile myli tyla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *