Skurdžiaus sindromas – požymiai

Ką visada daro nevykėliai ir kuo jie skiriasi nuo turtingų ir sėkmingų? Ne nuo tų, kurie nesąžiningais būdais grobia pinigus, o nuo tikrai sėkmingų ir padorių žmonių, viską pasiekusių per savo triūsą ir talentus?

Mokslininkai seniai tyrinėja vadinamųjų nevykėlių ir turtingųjų mąstyseną bei elgseną ir lygina. Jie įsitikino, kad skurdas prasideda nuo minčių ir pažiūrų.

Ką reikia daryti, kad taptum vargšu?

Skųstis

Vargšai nuolat skundžiasi ir dejuoja, patys to nepastebėdami. Ne tik dėl savo neturto, bet ir dėl visko. Visas pokalbis su tokiu žmogumi susikoncentruoja į skundus. Tai oras netinkamas, tai sveikata pašlijusi, tai santykiai su kitais blogi, sunki vaikystė, visur neteisybė… Su vargšu bendrauti nebūna įdomu. Skundais jis pakerta savo reputaciją ir atstumia nuo savęs aplinkinius, kurie vargu ar ryžtųsi jam pasiūlyti ką nors naudingo.

Teisintis

Vargšai suranda pateisinimų savo tingėjimui ar nesugebėjimui kažką padaryti. Jie nesako: „nemoku piešti, neturiu talento“, o pradeda ieškoti kaltų: „tėvai nemokė, sąlygų nebuvo, vaikystė buvo sunku, pinigų trūko…“ Rytinės mankštos jie nedaro, nes trūksta laiko, daug dirba ar tėvai nepripratino., nors galima būtų paprasčiausiai pasakyti: „Aš tingiu!“ Vargšas žmogus nuolat teisinasi. Tam, kad perkeltų kaltę kitam.

Perkelti atsakomybę, kaltinti kitus

„Neturiu pinigų, nes gudrieji išvogė“, „man nemoka tiek, kiek aš nusipelnau“, „dėl visko kalti mano tėvai“, „man niekas nepadeda“, „traukinys nuvažiavo“… Vargšas žmogus visada apkaltina ką nors kitą ir neprisiima sau atsakomybės.

Nuvertinti svetimą darbą ir pastangas

Vargšai visada sumenkina svetimas pastangas, kurias kiti padėjo savo laimėjimams pasiekti. Jie atkakliai stengiasi nepastebėti to triūso, kurį atliko kitas, kad prasigyventų. Jie nuvertina svetimą talentą, sugebėjimus, sunkų darbą. Vargšas nevertina ir nepastebi to, ką reikėjo neveikti kitiems, kol sulaukė sėkmės. Jis pavydi rezultato, bet nemato darbo.

Niekinti turtą ir turtinguosius

Vargšai sugeba akimirksniu surasti atsakymą į klausimą, kodėl būti turtingam yra blogai. Anot jų, todėl kad visi turčiai yra niekšai ir nedorėliai. Kad pinigai gadina žmogų. Kad turtus lengva prarasti. Kad pinigai – tai rizika ir atsakomybė. Kad visi pavydi… Daugybė atsakymų suras skurdžius. O turtingieji, išgirdę tokį klausimą, suglumsta ir paklausia: „O kuo gali būti blogas turtingumas? Būti turtingam yra gerai!“

Šie požymiai atskiria ne tiek skurdžius ir turčius, kiek sėkmingus ir nesėkmingus žmones. Vieni siekia ir pasiekia to, ko trokšta, o kiti – ne. Jei norite tapti sėkmingi, pirmiausia reikia išsivaduoti nuo skurdžiaus sindromo požymių Savikontrolė ir tikėjimas savo jėgomis padarys stebuklus.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *