Sutuoktinių amžiaus skirtumas

Apie sutuoktinių amžiaus skirtumą kalbama labai daug. Kai kam atrodo, kad jis turi būti minimalus. Kiti galvoja, kad vienas iš partnerių turi turėti daugiau gyvenimiškos patirties. Kas teisus? Tiksliai pasakyti sudėtinga. Dar visai palyginti neseniai buvo manoma, kad tuoktis reikia su bendraamžiais. Gyvenimas atrodė paprastas ir unifikuotas. Vaikai nuo mažų dienų lankė darželius, jaunuoliai mezgė santykius universitetuose ir pan.

Šiuo metu bendraamžiai tuokiasi maždaug 20-22 metų amžiuje. Deja, tokios poros dažniausiai subyra jau po kelių metų. Kaltos pasikeitusios pažiūros, psichologinės nuostatos arba pakitę interesai. Kartais sutuoktiniams pavyksta ištrūkti iš aklavietės., pasiseka normaliai susitvarkyti kasdieninę buitį ir apskritai gyvenimą. Tačiau dažniausiai viskas baigiasi skyrybomis dėl atsakomybės neturėjimo ir jaunimui būdingo egoizmo. Kenčia ir jie ir jų vaikai.

Puikus variantas, kai vyras vyresnis 3-5 metais, moteriškos ir vyriškos psichikos vystymuisi tai visiškai normalu. Vyras kurdamas šeimą realizuoja save. Moteris gauna jos poreikius atitinkantį vyrą. Tačiau ir čia esama minuso. Vyras turi imtis vadovauti šeimai. Kartais tai darydamas jis gerokai persistengia, pradeda prievarta piršti moteriai savo valią, jo valdžia pavirsta tironija, prasideda skandalai.

Jeigu vyras jaunesnis 2-4 metais už moterį, susiklosto įvairios situacijos. Kai moteris atiduoda šeimos galvos funkcijas vyrui, santykiai klostosi normaliai. Būna atvejų, kad svarbios pareigos užgula žmonos pečius. Kai kurias tai visiškai patenkina. Tik praėjus kiek laiko jai galiausiai įkyri būti vyru savo šeimoje. O pats vyras šioje situacijoje ne visada suspėja paskui energingą moterėlę. Šeima suyra.

Praktiškai idealus variantas, kai vyras vyresnis už žmoną 10 ir daugiau metų. Moteriai netenka spręsti problemų, kadangi vyriškis retai daro klaidas, būdingas jaunuoliams ir atitinkamai solidžiai elgiasi su priešinga lytimi. Greta patyrusio žmogaus bet kokia moteris gali pasijausti karaliene. Yra ir minusų. Moteris norės linksmintis, šėlti naktiniuose klubuose ar priešingai – pastoviai nerimaus dėl vyro sveikatos.

Vyrų santuokos su jaunomis merginomis, nors ir kelia šiokį tokį visuomenės nepritarimą, yra niekas, palyginus su brandžios moters santuoka su jaunuoliu. Jeigu vyras jaunesnis dešimčia metų, aplinkiniai gali to nesuprasti, švelniai tariant. Užtat vyrui nereikia baimintis nesiliaujančių žmonos isterijų ar nepatyrimo lovoje. Brandžios moterys puikiai save kontroliuoja ir žino, kaip elgtis.

Nežiūrint į akivaizdžius vyresnės žmonos pliusus, labai tikėtina, kad ji jau nebeturės vaikų. Moteris gali būti jau susiformavusia asmenybe su gerokai turtingesniu nei vyro vidiniu pasauliu. Vyras jaus diskomfortą, nes uždirbs mažiau pinigų. Kenkia ir skirtingi interesai. Brandi dama vaidina ne vien žmonos, bet ir mamos vaidmenį. Kas nori išsaugoti tokią santuoką, neturi pavydėti vyro jaunoms merginoms ir nuolat sekti, ką vyras daro. Tokiu atveju sėkmingos santuokos šansai smarkiai išauga.

Niekas jums nepasakys optimalaus amžiaus skirtumo ir jo poveikio šeimos gyvenimui. Kiekviena pora gyvena savaip. Amžius – tik vienas iš daugelio faktorių ir ne visada svarbiausias. Reikia mokėti kurti santykius tokiu būdu, kad atrastumėte sąlyčio taškų ir suprastumėte vienas kitą. Vienas kitą gerbiantys sutuoktiniai patys susiras priimtiną išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Net jeigu vienas iš jų žymiai jaunesnis ar vyresnis.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *