Sutuoktinių santykių tipai pagal amerikiečių mokslininkus

Pora porai nelygu. Ir vis dėlto mokslininkai sugebėjo pastebėti tam tikrus dėsningumus.

Tyrimai, kuriuos atliko amerikiečių mokslininkai iš Ilinojaus universiteto, padėjo klasifikuoti sutuoktinių poras ir išskirti keturis pagrindinius jų tipus: laisvą, konfliktinį, socialiai orientuotą ir orientuotą į partnerį.

Laisvo tipo poros kartu praleidžia mažiausiai laiko lyginant su kitais tipais. Jų santykiuose daug pakilimų ir smukimų. Kiekvienas partneris gyvena daugiausia savo interesais. Tokios poros sudaro didžiausią dalį – 34 procentus.

Po tam tikro laiko nuo pažinties pradžios partneriai pradeda gyventi kiekvienas savo atskirą gyvenimą.  Pamažu išryškėja jų pasaulėžiūrų ir prioritetų skirtumai. Partneriai susvetimėja.

Sutuoktiniai, kurių dėmesys sufokusuotas į kitą partnerį, labiausiai vertina vienas kitą ir daugiausia laiko praleidžia kartu. Tokios šeimos sudaro 30 procentų.

Toks elgesys padeda partneriams geriau pažinti vienam kitą ir suprasti. Atitinkamai jie sugeba lengviau susitarti ir surasti kompromisų, kai nuomonės išsiskiria.

Socialiai orientuotiems partneriais (19 procentų porų) reikalingas pašalinių žmonių buvimas jų namuose. Tai gali būti kolegos, draugai, giminaičiai, dažnai užeinantys kaimynai.

Gausūs socialiniai kontaktai ir bendravimas su kitais žmonėmis apsaugo porą nuo nuobodulio.  Kiti žmonės įneša į jų santuokinį gyvenimą naujos patirties, žinių, įspūdžių, idėjų.

Konfliktinio tipo šeimos (12 procentų) gyvena nuolatiniais barniais ir skandalais. Konfliktai tarsi gelbsti porą nuo rutinos, pilkos kasdienybės ir nuobodulio. Jie išjudina iš sąstingio, įneša įvairovės. Gerai, kai jie tolygiai kaitaliojasi su džiaugsmingo susitaikymo ir ramybės periodais.

Ilgiausios ir laimingiausios santuokos, žinoma, būna tų partnerių, kurie sufokusuoti vienas į kitą.  Antroje vietoje pagal patvarumą atsiduria socialiai orientuotos šeimos, trečioje – konfliktinės.  O laisvo tipo santuokos dažniausiai baigiasi skyrybomis.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *