Mūsų protas – tai mūšio laukas, kuriame vysta patys didžiausi konfliktai. Tai vieta, kurioje gimsta tūkstančiai problemų, didžioji dalis iš kurių taip niekada ir neįvyks. Tai vieta, kurioje gyvena visos įmanomai galimos, tikėtinai įvyksiančios katastrofos ir bėdos. Ir jeigu mes leidžiame toms mintims gyventi mūsų galvoje, jos būtinai taps nugalėtojomis, užgrobusiomis mūsų pasaulį, džiaugsmą ir pagaliau – gyvenimą, įstumdamos mus į depresiją, neviltį ir kančią.
Gyvenime yra daug dalykų, kurių mes negalime kontroliuoti, tačiau tai nereiškia, kad reikia pilnai atsiduoti likimo valiai ir nedaryti to, ką galime padaryti. Net jeigu 99% mūsų gyvenimo priklauso nuo mums nesuvokiamų dalykų, būtų kvaila nepasinaudoti tuo 1%, kuris priklauso nuo mūsų…
Mes patys galime pasirinkti, kaip leisime laiką, su kuo bendrausime, su kuo gyvensime, kur ir kaip leisime pinigus ir kam skirsime energiją. Mes galime pasirinkti žodžius ir balso toną, kuriuo kreipsimės į kitą. Mes galime pasirinkti, ką valgysime, ką skaitysime ar ko mokysimės. Mes galime pasirinkti, kaip reaguosime į nesėkmingas situacijas ir ką jose matysime – prakeiksmą ar galimybes augti…
Mes galime pasirinkti savo mintis, kurios daro didžiulę įtaką mūsų gyvenimui. Juk žinoma, kad į tuos dalykus, apie kuriuos mes galvojame, sutelkiamas mūsų dėmesys. O ten, kur yra mūsų dėmesys, ten keliauja ir mūsų energija, kuri kuria vienus ar kitus rezultatus. Ir galiausiai, mūsų mintys ima atsispindėti realybėje. Chaosas galvoje anksčiau ar vėliau virsta chaosu gyvenime.
Ką daryti? Vienas iš variantų – treniruoti savo protą ieškoti sprendimų, o ne nuolat knistis problemose. Gyventi problemų režimu jis jau moka. Tad padėkime jam išmokti elgtis kitaip ir kiekvienoje situacijoje atrasti potencialą bei galimybes. Iš problemų pasaulio pereikime į sprendimų pasaulį.
Taigi – 20 svajones griaunančių minčių, į kurias verta atkreipti dėmesį ir sučiupti už uodegos, kai tik jos pasirodo horizonte…
1. Mano tikslai ir svajonės palauks. Kaip dažnai mes rytojui atidedame tai, ko stipriai norime, dėliodami prioritetų sąrašą ne savo naudai. Gali būti, kad mes bijome nesėkmės, kritikos ir kitų nepritarimo. Nors iš tikrųjų reikėtų bijoti, kad iššvaistėme savo laiką mums nesvarbiems dalykams. Jeigu norime nugyventi gyvenimą, kuriuo galėtumėm didžiuotis, liaukimės pliurpti apie savo svajones ir imkimės jų įgyvendinimo ŠIANDIEN.
2. Aš neturiu laiko. Iš tikrųjų, po šia fraze dažniausiai slepiasi mandagus ir kiek naivus būdas pasakyti, kad “tai nėra man tiek svarbu…”
3. Aš neturiu talentų. Vietoje to, kad nuolat svarstytumėm apie savo talentų buvimą-nebuvimą, prisiminkime darbo su savimi praktiką. Būtent tai yra raktas į svajonių realizavimą. Žmonės, kuriems užtenka ryžto ir kantrybės mokytis naujų dalykų, daryti klaidas ir eiti pirmyn, visada pasiekia tai, ko nori. Paklauskite savęs “Kokių savybių ir kokių įgūdžių man reikia, kad aš pasiekčiau tikslą?” Ir mokykitės.
4. Ši problema labai sudėtinga. Iš tikrųjų, problema yra ne tame, kad egzistuoja problema, o tame, kad mes per daug apie ją galvojame. Paleiskite ją ir eikite pirmyn. Kokia sudėtinga beatrodytų problema, jos sprendimas – tai tik paprastų veiksmų ir žingsnių seka.
5. Aš dar nepasiruošęs. Niekas nesijaučia pasiruošęs, kai atsiranda galimybė kažką padaryti. Tai akivaizdu, nes tik didelės galimybės verčia mus augti tiek emocionaliai, tiek intelektualiai. Dar daugiau – jos priverčia mus išeiti iš įprastos mums komforto zonos, o tai reiškia, kad mes negalime jaustis pasiruošę tam, ką siunčia mums pasaulis. Bet jeigu mes nepasinaudosime šiuo šansu, gali būti, jis daugiau niekada nepasikartos. Tiesiog darykime tai su visomis savo abejonėmis ir baimėmis. O tai – paprasta. Nebūtinai lengva, bet tikrai paprasta ☺
6. Aš galėjau padaryti geriau. Gyvenimas – netikėtas ir jeigu jums nepavyko gauti to, ko norėjote, gali būti, kad tuo momentu jums labiau reikėjo kitų dalykų. Apgailestavimai ir savęs baudimas neduos jokios naudos.
7. Aš – nevykėlis. Tikra nesėkmė – tai bandymų kažką padaryti nebuvimas. Visa kita – tiesiog praktikos reikalas. Jeigu susipainiojote, visai normalu padaryti pauzę, atsipūsti, galbūt net pasiduoti, bet būtinai – eiti toliau. Kai kuriems dalykams reikia laiko, o su kiekvienu, kad ir mažiausiu, atliktu veiksmu, jūs eisite pirmyn, į savo tikslą.
8. Aš noriu, kad gyvenimas būtų lengvas. Kova ir sunkumai – natūralus būdas ką nors pakeisti. Tam, kad atsirastų nauji dalykai, reikia sugriauti senus. Todėl atsiradusi baimė visiškai nereiškia, kad jums nepasiseks. Galbūt atvirkščiai – jūs esate kelyje į didžiulę sėkmę.
9. Kitiems sekasi lengviau, nei man. Jeigu norite įgyvendinti savo svajones, liaukitės lyginti save su kitais. Iš šalies mes matome kito žmogaus pastangų rezultatus ir niekada nežinome, su kokiais sunkumais jam teko susidurti.
10. Nėra kuo džiaugtis. Jums atrodo, kad jūsų gyvenime nėra nieko, už ką būtumėt dėkingi? Meskite tai iš galvos ir padėkokite Pasauliui (Visatai, Dievui ar Likimui) už tai, kas šiandien buvo. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų stiklinė pusiau tuščia, ar pusiau pilna, padėkokite už tai, kad jūs apskritai turite tą stiklinę, kurioje dar ir yra kažko.
11. Turiu per daug trūkumų. Melas. Kai mes komfortiškai jaučiamės būdami tokie, kokie esame, net mūsų „trūkumai“ atrodo gražūs. Ir kai tik mes priimame savo “trūkumus”, niekas negalės jų panaudoti prieš mus.
12. Nėra palaikymo, kurio man reikia. Mus supa daugybė kritikų. Tad tapkime įkvėpėjais. Juk paskatinimas po nesėkmės yra daug vertingesnis už pagyrimą pasisekus. Kai tik pradėsime “sirgti” dėl kitų, jie ne tik pajaus tai, bet ir pradės palaikyti mus.
13. Neturiu laiko paieškoms. Pats vienas jūs pasieksite nedaug. Kurkite naujus teigiamus santykius su tais, kurie jau yra greta jūsų. Išmokite sakyti “ačiū”, “aš tave myliu”, “atleisk man”, “tu man svarbus”, “aš didžiuojuos tavimi” ir kitus dalykus, kuriuos jūs jaučiate kitiems. Tai bus malonu ne tik adresatams. Tokie ryšiai sustiprins ir jus.
14. Artimi santykiai gali palaukti. Jeigu jūs niekada nesustojate tam, kad pajaustumėte malonumą nuo buvimo su tais, kurie yra šalia, gali būti, kad vieną dieną jūs suvoksite, jog atidėliojote vieną svarbiausių gyvenime dalykų ir likote vienas. Artimų santykių negali užkariauti per akimirką, jų negali nusipirkti. Juos reikia kurti kiekvieną dieną. Po smiltelę.
15. Galiu netesėti pažado … tik vieną kartą. Jeigu siekiate ilagalaikės sėkmės ir tvirtų santykių su kitais, jūs neturite to “vieno karto”. Jūsų pažadai – tiek sau, tiek kitiems – gyvybiškai svarbūs. Ir čia negali būti jokių kompromisų.
16. Vienas mažas melas nepakenks. Taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. O iš tiesų – melas – tai liga, kuri vystosi milžinišku greičiu. Jeigu nenorite būti melagiu tiek kitų akyse, tiek ir su savimi, neleiskite sau meluoti. Net ir tada, jeigu apie tai niekas niekada nesužinos, o žinosite tik jūs.
17. Jie nesilaiko savo pažadų. Kad ir kaip sunku būtų priimti, bet gali būti, kad jus supa ne tie žmonės, kurių jums reikia. Verta prisiminti, kad jeigu jūs esate svarbus žmogui, jis visada atras galimybių įvykdyti savo pažadus be jokių pasiteisinimų.
18. Aš niekada neverkiu. Nereikia gėdintis savo ašarų. Be šių emocijų mes pavirsime robotais. Ašaros padeda išsikrauti ir paleisti tai, kas mums kelia nerimą. Jos valo mūsų širdį ir daro mus žmonėmis.
19. Aš negaliu atleisti. Tam, kad galėtumėm judėti pirmyn, mums reikės paleisti praeitį ir atleisti visas nuoskaudas. Tiek sau, tiek kitiems. Kitu atveju, nesėkmės bus nuolatiniai mūsų gyvenimo palydovai, o pasikartojančios situacijos niekada neras išėjimo.
20. Aš daug išgyvenau ir nebegaliu rizikuoti dar kartą. Kartais mums atrodo, kad me esame verti daug daugiau, nei turime. Bet vietoje to, kad gailėtumėm savęs, atraskime savyje drąsos paleisti praeitį, kad ir kaip sunku ar baisu tai būtų. Paleiskime tai, į ką esame įsikibę, ir eikime pirmyn.
Žinoma, tai tik keletas minčių iš rinkinio, kuris trukdo mums siekti tikslų ir įgyvendinti svajones. Stebėkite tai, ką galvojate, treniruokite savo protą. Ir jums būtinai pavyks.