Svarbiausias žūstančių santykių požymis

Svarbiausias mirštančių santykių požymis – įtampa, kurią pradėjote jausti. Įtampą kuria kitas žmogus, o jūs nešate tą naštą. Kenčiate. Prisitaikote. Stengiatės tramdyti save, savo susierzinimą ar ašaras. Sulaikote lauk besiveržiančius žodžius, nes nenorite sunaikinti santykių. Jie jums vis dar vertingi, dar svarbūs. Tačiau įtampa darosi nepakeliama.

Pamėginkite ilgą laiką išlaikyti ištiesta ranka kokį nors nesunkų daiktą. Pavyzdžiui, stiklinę vandens. Gryni niekai, tiesa? Tačiau praėjus pusvalandžiui, įtampa bus siaubinga. Arba pastatykite stiklinę ant stalo ir pasakykite: “Aš daugiau negaliu”. Ne “nenoriu”, o būtent “negaliu”.

Jūs dar ilgai jausite nuovargį, tarsi po sunkaus darbo, o juk viso labo laikėte stiklinę. Nesvarbu, moka jums už tai, ar nemoka, netgi už atlyginimą ilgiau neišsilaikysite. Nuovargio ir įtampos užmokestis nepašalins.

Vienas žmogus kuria įtampą, kitas – kenčia. Jam nesinori pastatyti stiklinės ant stalo. Tačiau jėgos galiausiai baigiasi, kaip ir kantrybė. Įtampa pati savaime nepraeis, prie jos neįmanoma įprasti, ji vis stiprės sulig kiekviena minute, nežiūrint į valios jėgą ar meilę žmogui, kuris verčia jus laikyti tą stiklinę.

Štai šis įtampos jausmas – pats patikimiausias žūstančių santykių ženklas. Antrasis poros narys daro bendravimą nepakeliamu. Peržengia visas ribas, daro spaudimą, perša savo nuomonę, taškosi emocijomis, švaistosi pretenzijomis ir reikalavimais. Tarsi pats to nepastebėdamas. Jis elgiasi egoistiškai. O jūs laikote stiklinę ištiestoje rankoje, sukandę dantis. Argi tai toks sunkus darbas? Labai sunkus. Nes niekas negali ištverti nesibaigiančios įtampos ilgą laiką. Tai kankynė.

Jeigu ėmėte ieškoti priežasties neatsakyti į skambutį, jei pradėjote atidėlioti laiškus, jei vien mintis apie pokalbį su žmogumi ima kelti įtampą ir vaikišką norą išsisukti nuo susitikimo – santykius galima laidoti.

Jei pabendravę jaučiatės išsunkti, netekę jėgų, tarsi po sekinančio darbo – santykiai mirė.

Jeigu kitas žmogus nenori atsimerkti ir pamatyti, kaip sunku jums laikyti stiklinę – tokie santykiai neturi prasmės. Nors akivaizdaus konflikto nėra, niekas niekam nepadarė nieko blogo, nepasakė grubaus žodžio… Tačiau įtampa apčiuopiama ir stiprėja. Galiausiai konfliktas tampa neišvengiamu.

O galima tiesiog pastatyti stiklinę ant stalo ir pasakyti: atleisk, toliau tęsti negaliu, man tai nepakeliama. Ir tasai, kuris nepaisė ribų, kuris tą įtampą sukūrė, labai nemaloniai nustebs ir netgi įsižeis. Kas čia nei iš šio, nei iš to atsitiko?

Tačiau jis žino, kas atsitiko. Širdies gelmėje puikiausiai žino, tik nenori pats sau prisipažinti.

Pirmasis įtampos ženklas – kai siekiama priversti. O gyvi santykiai prievartos nepakelia, jie nuo jos žūsta. Santykių agonijos trukmė gali būti pati įvairiausia, kaip ir žmonių kantrybės atsargos.

Tačiau tai – santykių galas. Meilės, draugystės, simpatijos… Toliau seka vergija. Nors vergija juk irgi santykiai, tiesa? Negyvi santykiai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

2 thoughts on “Svarbiausias žūstančių santykių požymis”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *