sveiki santykiai

Sveikų santykių požymiai

Nepriklausomai nuo to, kiek laiko pora gyvena drauge, galima išskirti sveikų ir problemiškų santykių požymius. Norint tai padaryti visai nebūtina būti psichologu. Bendras gyvenimas, laiko leidimas, bendravimo stilius – visi šie dalykai kalba patys už save.

Santykius galima laikyti laimingais, jei esama štai tokių momentų:

Laukiama susitikimų. Nesvarbu, kiek praėjo laiko nuo išsiskyrimo momento, o žmonės jau nekantriai laukia susitikimo. Džiaugsmas, kurį teikia būsimas susitikimas su partneriu, byloja, kad pora mėgsta leisti laiką drauge, jiems tai teikia malonumą.

Partneriai sprendžia vienas kito problemas. Esama noro padėti partneriui susidoroti su sunkumais, net jeigu jie nesusiję su jumis asmeniškai. Tai – sveikų santykių požymis. Pagalbą teikti galima patarimais ar palaikymu. Visi žmonės vertina rūpinimąsi ir dėmesį, ir bus dėkingi, jei mylimas žmogus nebus abejingas jų problemoms.

Atvirumas ir sąžiningumas. Jei gyvenime iškilo sunkumų ar kažkas sudomino, jei sužinojote kokią nors šokiruojančią informaciją – pirmas žmogus, su kuriuo norisi pasidalinti džiaugsmu ar sielvartu yra mylimasis. Kai šito nevyksta – liūdna, nes tai reiškia, jog santykiuose nėra harmonijos, arba du žmonės pernelyg skirtingi, netyri sąlyčio taškų. Harmoninguose santykiuose ne mažiau svarbią vietą užima sąžiningumas, kai žmonės atviri, neturi ko vienas nuo kito slėpti – tada atsiranda tikrasis santykių tarp vyro ir moters lengvumas ir tikroji laisvė.

Jie vienas apie kitą blogai nekalba. Bet kokiuose, net idealiausiuose santykiuose būna barnių, nuoskaudų. Gyvendami kartu, žmonės kartais ima vienas kitą nervinti. Kiekvienas turi individualų charakterį, savo nuomonę, su kuria partneris gali nesutikti – taip ir užgimsta konfliktai. Bet netgi tokioje situacijoje žmonės išsaugo pagarbą vienas kitam ir „neneš šiukšlių iš trobos”. Tokiuose santykiuose pora sprendžia problemas dviese, neįtraukdami trečiųjų asmenų. Šie žmonės nekels skandalų gatvėje, viešai vienas kito neįžeidinės.

Priimti kitą tokiu, koks jis yra. Tai ne tik sveikų santykių požymis, bet ir psichologinės pusiausvyros rodiklis. Partneris pamilo jus su visais jūsų tarakonais galvoje ir greta jo jums komfortiška tiek gražiai apsirengus, tiek su suglamžytu chalatu. Jeigu taip – tai jūsų žmogus. Kartas nuo karto susiginčyti – visiškai normalus ir sveikas dalykas, juk ginčuose užgimsta tiesa. Argumentai suteikia galimybę ištyrinėti įvairius požiūrius ir išreikšti jausmus.

O dabar apie tipiškus nesveikų santykių požymius, į kuriuos neretai nekreipiame dėmesio. Žemiau pateikiame pačius ryškiausius.

Santykių tiksliai negalima laikyti sveikais, jeigu juose esama bent vieno iš žemiau išvardintų punktų.

Fizinis smurtas. Partneriai naudoja vienas prieš kitą fizinį smurtą, nutraukia finansinį palaikymą sunkiais momentais, gadina vienas kito daiktus.

Kontrolė. Partneris nurodinėja, ką rengtis, su kuo bendrauti iš draugų ir kolegų. Pastoviai tikrina buvimo vietą, grasina, kad priverstų daryti, ko nori jis.

Žemina ir įžeidinėja, tame tarpe ir viešumoje, versdamas jausti diskomfortą aplinkinių akyse. Už akių toks partneris apskritai nesidrovi vertinti savo antrosios pusės.

Ūmumas. Staigūs pykčio priepuoliai, netgi visiškai tuščioje vietoje. Dažnai susierzinimas, nuoskauda ir pyktis naudojami kaip manipuliacijos.

Spaudimas. Partneris verčiamas daryti tai, ko jam nesinori. Ignoruojamas jo atsisakymas tai daryti, griebiamasi grasinimų, ultimatumų.

Būna, žinoma, įvairių situacijų, kiekvienuose santykiuose pasitaiko skrydžių aukštyn ir kritimų, bet jeigu žmonėms patinka būti kartu, lepinti vienas kitą, atvirai aptarinėti bet kokias temas – tai kelias į ilgus ir laimingus santykius.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *