Tėvo įtaka dukroms didesnė, nei mamos

Tėvas – pats svarbiausias vyras dukters gyvenime. Auklėjimas, kur pagrindinis vaidmuo teikiamas mamai, mūsuose laikomas prioritetiniu. Su berniukais taip ir yra – mamos vaidmuo itin svarbus. Tačiau mergaitėms santykiai su tėvu tampa kertiniu viso tolimesnio gyvenimo akmeniu. Kad ir kiek mama besistengtų, ji nepajėgi pakeisti pirmojo ir paties reikšmingiausio vyro būsimos moters gyvenime – tėvo – vietos.

Tėvas svarbus emocinei dukros raidai

Pakankamas tėvo dėmesys ir nuoširdi meilė užtikrins mergaitei apsaugą ir komfortą, pasitikėjimą savo jėgomis ir pačia savimi. Visa tai tiesiogiai įtakoja jos moteriškumą ir savivertę ateityje. Mylinčiam tėvui dukra – visada pati pačiausia, jo didžiausias pasididžiavimas, širdį sušildantis saulės spindulėlis. Jausdama tokią jai būtiną tėčio meilę, mergaitė užauga laikydama save verta dėmesio, pagarbaus, meilės kupino elgesio su savimi iš vyrų pusės.

Auganti mergaitė ir mergina šiuo atveju patiria mažiau įvairių baimių, ji moka bendrauti su vyrais, priimti jų meilę. Vaikystėje tėvo įdiegtos pozityvios nuostatos lydi moterį visą likusį gyvenimą.

Tėvo svarba, žvelgiant praktišku žvilgsniu

Nuo dukters tarpusavio santykių su tėvu didžia dalimi priklauso suaugusios merginos ir moters psichologinės nuostatos ir elgesio programos santykiuose su priešinga lytimi, būsimo gyvenimo draugo pasirinkimas.

Jeigu mergaitės auklėjime nedalyvauja tėtis (auga be tėvo arba jis nušalintas nuo auklėjimo), ateityje praktiškai garantuotai tokia moteris laikys visus vyraus „svetimais”.

Mergaitės santykiai su tėvu įtakoja ir santykius su pinigais. Nuoskaudos, nepasitenkinimas, nekantrumas abiejų tėvų adresu, o taip pat deramos pagarbos stoka užtvenkia pozityvius energijos srautus, kas gali atsiliepti ir finansinei būklei.

Požiūris į tėvą formuoja tikslus ir nulemia, kiek lengvai žmogui eisis uždirbti pinigų, pasiekti sėkmę gyvenime ir karjeroje.

Tėvas privalo dalyvauti vaikų auklėjime nuo pat pradžios

Daugelio tyrimų duomenys byloja, kad tėvai, kurie paėmė vaiką ant rankų vos jam gimus, vėliau žymiai daugiau ir su didesniu noru žaidė su savo jau paaugusiais mažaisiais ir jais rūpinosi.

Rūpestingo tėvo vaidmuo labai palankiai įtakoja šeimos vystymąsi apskritai. Kai kurių tyrimų rezultatai liudija, kad mažyliai, kurių tėvas dalyvavo jų auklėjime, demonstruoja žymiai geresnius motorikos ir protinio vystymosi testų rezultatus.

Kiti tyrimai rodo, kad tokie mažyliai užauga jautresniais socialine prasme.

Tarp sutuoktinių kyla mažiau trinties, jie darniau išsikelia tikslus ir priima sprendimus jeigu abu aktyviai dalyvauja vaiko auklėjime.

Stiprus emocinis ryšys tarp dukters ir tėvo, susiformavęs ankstyvoje vaikystėje, užtikrina sėkmingą paauglystės problemų sprendimą. Merginos, kurias tėvas lydėjo jų augimo ir brendimo kelyje nuo pat kūdikystės, lengviau įsisavina šio nelengvo gyvenimo dėsnius, greičiau suranda bendrą kalbą su kitais vyrais.

Svarbūs abiejų tėvų vaidmenys

Vaikai visko išmoksta stebėdami tėvus ir juos mėgdžiodami. Stebėdamos mamos ir tėčio santykius ir bendraudamos su tėčiu, mergaitės įgyja pirmosios bendravimo su vyriškos lyties atstovais patirties.

Tėvui būtina oriai ir padoriai elgtis tiek su dukterimi, tiek su žmona, kad mergaitė jaustų jo globą ir atramą. Nes gyvenimo draugu mergina pasirenka vyriškį, kuris turi daug jos tėvo bruožų.

Akla motinos meilė užkelia mergaitę ant pjedestalo. Moterys giria savo mažąsias princeses nuo ryto iki vakaro, reikia ar nereikia, o štai vyriški vertinimai yra žymiai blaivesni.

Nedažnai skambančius santūrius tėvo pagyrimus vaikai suvokia adekvačiau, tokios tėviškos pastabos išsisaugo atmintyje metų metus, gal net visam gyvenimui. Tėvams būtina pastebėti ir pažymėti mergaičių pasiekimus, didžiuotis, džiaugtis jų pergalėmis, nepamirštant konstruktyvios kritikos.

Pagal



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *