Tikra moteris, tikras vyras, o rezultatas – neurozė

Internetas užtvindytas instrukcijomis ir patarimais: kaip tapti tikra moterimi? Kokia moteris reikalinga tikram vyrui? Ir t.t.

Sodink gėlytes, virk sriubą, palaikyk visus vyro sumanymus – ir bus tau laimė neišpasakyta, plius kailiniai. Atitempk sumedžiotą mamutą, dovanok dovanas, laiku pasipiršk – ir gausi tikrą panterą lovoje, šeimininkę virtuvėje ir didžiulę laimę.

Susipažįsta vyras su moterimi ir pradeda abu matuoti vienas kitam visus tuos kažkur perskaitytus šablonus. Ir vietoje to, kad išsilakstytų, kas sau, aptikę esminių nesutapimų, jie vis tiek susitikinėja, toliau sklando iliuzijose. O paskui apsigyvena po vienu stogu ir staiga supranta, kad viskas klostosi absoliučiai ne taip, kaip jie įsivaizdavo.

Ir prasideda lėtas vienas kito žudymas. Nuoskauda dėl to, kad kitas neatitinka tavo galvoje sufantazuoto idealaus vaizdo. Nuoširdus įsitikinimas, kad partneris privalo stengtis, dirbti su savimi, mokytis gaminti maistą ar padaryti idealų remontą, nešioti kavą į lovą ir išlaikyti tave visą likusį gyvenimą.

Įsivaizduokite, kad mėginate užsitempti sau dviem numeriais per mažus džinsus. Galima įtraukti pilvą, dar visokių triukų sugalvoti – džinsų vis tiek neužsimausite. O jei ir užsimausite – bus net pajudėti sudėtinga. Tas pats atsitinka, kai pradedate stengtis būti „tikru vyru“ arba „tikra moterimi“.

Taip, galima užsiimti sportu, sėsti ant dietos, keikti save už tai, kad neatitinki ar šalti visą žiemą be šiltų kelnių. O galima paprasčiausiai išsirinkti tinkamo dydžio džinsus, su kuriais bus patogu.

Norint sukurti harmoningus santykius, nereikia būti „tikra moterimi“ ar „tikru vyru“. Pakanka būti tiesiog žmogumi ir elgtis vienas su kitu žmoniškai. Priimti, suprasti… Nesistengti nulipdyti iš jo kito žmogaus, kokio jums labiau norėtųsi. Gerbti žmogų tokį, koks jis yra – su sriuba ir be sriubos, su mamutu ar be mamuto. Būti pasirengusiu klausytis ir girdėti. Nenutraukti dialogo net pačiais sunkiausiais momentais.

Nes judu esate gyvi žmonės, o ne įmantrių psichologinių straipsnių iliustracijos.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *