Triukai, kuriuos namie galite išdarinėti su paprasčiausia indų plovimo kempinėle

Indų kempinėlės minkštos, porėtos, todėl puikiai sugeria vandenį ir ploviklį, susidaro purios putos plauti indams. Bet tai – ne vienintelė sritis, kurioje galima naudoti indų kempinėles, žmonių fantazija beribė.

Atrinkome 10 originaliausių būdų pasitelkti į pagalbą buityje indų kempinėlę:

1. Vietoje šepetėlio verstai odai

Versta oda – kaprizinga medžiaga, iš jos siūtiems daiktams valyti netinka paprastas šepetėlis. Jei specialaus šepetėlio neturite – ne bėda, šią užduotį puikiai atliks indų kempinėlė. Šiurkščioji jos pusė nubrauks dulkes ir pridžiūvusį purvą, o minkštąja pusę ir specialiomis verstos odos putomis išvalysite visus nešvarumus.

2. Valymo priemonė plokštiems paviršiams

Iš virtuvinių žnyplių ir dviejų indų kempinėlių galima pasidaryti prietaisą, kuris žymiai sutaupys laiko plokščių paviršių valymui. Kempinėlių šonus šiek tiek įpjaukite, tada užmaukite kempinėles ant žnyplių. Su šiuo savadarbiu prietaisu nuvalysite lentynas, žaliuzių juostas ir panašius paviršius iš karto iš abiejų pusių. Ypač patogu su šiuo prietaisu valyti radiatorius.

Beje, ar žinojote, kad indų kempinėlė – viena iš nešvariausių daiktų namuose? Mokslininkai ištyrė, kad ant indų kempinėlių būna 118 rūšių bakterijų, kurioms drėgmė ir maisto likučiai yra palanki terpė. Ne visos bakterijos pavojingos žmogui, bet kai kurios, pvz., žarnyno lazdelės, gali sukelti sunkių ligų. Indų kempinėles rekomenduojama skalbti 60 laipsnių temperatūroje arba pakaitinti mikrobangų krosnelėje. Tiesa, tai nesunaikins visų mikroorganizmų. Patikimiausia dezinfekcija – laiku keisti indų kempinėles naujomis.

3. Nešiojamas vėsinamasis elementas

Indų kempinėlės padės išlaikyti produktų šviežumą vykstant į iškylą (jei kelionė netolima). Pamerkite kelias indų kempinėles į šaltą vandenį, įdėkite į plastikinius užspaudžiamus maišelius ir nakčiai įdėkite į šaldymo kamerą. Sušaldytas kempinėles įdėkite į vežamų produktų krepšius.

4. Išvalysite sodo žarną

Laikui bėgant sodo žarnos vidus pasidengia apnašomis, užsiteršia. Sodo žarnos vidų puikiai išvalysite šiurkščiąja indų kempinėlės puse. Atplėškite šiurkščiąją kempinėlės dalį, susukite ją į vamzdelį, kiek plonesnį nei žarna. Įkiškite šį vamzdelį į vieną žarnos galą, prijunkite jį prie vandens kolonėlės. Maksimaliai stipriai atsukite vandenį – ir kempinėlės vamzdelis su srove išlėks pro kitą žarnos pusę, pakeliui išvalydamas apnašas, nešvarumus.

5. Drenažas, filtras ir vandens rezervuaras gėlių vazone

Į gėlių vazono dugną pirmiausia įdėkite indų kempinėlę, paskui galite sodinti gėlę. Kempinėlė atliks trejopą užduotį: bus vandenį sugeriantis drenažas, filtras, kuris sulaikys žemę, kad ji neišsiplautų pro skylę vazono dugne, taip pat vandens rezervuaras. Ši maža gudrybė apsaugos augalo šaknis nuo vandens pertekliaus, o palangę – nuo žemėto vandens.

6. Puiki priemonė daiginti sėkloms

Vandenį sugerianti ir sulaikanti kempinėlė – ideali priemonė daiginti įvairioms sėkloms. Mažas sėkleles galima paberti ant kempinėlės, o didesnėms padarykite griovelį – įpjaukite kempinėlę, o sėklas įdėkite į įpjovą, tada jos neišbyrės, prireikus perkelti į kitą vietą.

7. Prietaisas valyti sunkiai prieinamoms vietoms

Nuo reljefinių daiktų, pvz., nuo ventiliatoriaus tinklelio sunku nuvalyti dulkes, nešvarumus, nes servetėlė slysta vien paviršiumi. Šiek tiek modifikuota kempinėlė susidoros su šia užduotimi. Pasidėkite kempinėlę ant pjaustymo lentos, peiliu įpjaukite poroloną iki šveičiamojo sluoksnio vertikaliai ir horizontaliai (atstumas tarp pjūvių – maždaug 1 cm). Kvadratėliais supjaustyta kempinėle veiksmingai išvalys visus nešvarumus iš gilesnių, atokesnių vietų.

8. Padėkliukas muilui

Praktiškai neįmanoma įdėti muilo į muilinę taip, kad ten nepatektų vandens. O nuo vandens muilo gabalėlis tampa nemalonios košės konsistencijos. Jei įdėsite į muilinės dugną indų kempinėlę, ji sugers drėgmės perteklių, muilas nesušlaps ir nesuminkštės.

Kai liks nedidelis muilo gabalėlis, įpjaukite kempinėlę šone ir įkiškite į įpjovą muilo gabalėlį – turėsite muilinančią kempinėlę.

9. Pagalvėlė riešui

Ilgai dirbant su kompiuteriu pavargstą pelę laikanti ranka, trinasi riešas. Gali atsirasti riešo kanalo sindromas, pasireiškiantis riešo skausmu ir pirštų tirpimu. Pasidėkite po riešu indų kempinėlę – rankai bus kur kas patogiau.

10. Talpa klijams

Vaikai mokykloje gamina įvairius dirbinius iš popieriaus. Indų kempinėlę galima naudoti kaip talpą klijams. Įdėkite kempinėlę į plastikinę dėžę, užpilkite klijais ir uždenkite dangtelį. Tai padarykite iš anksto, kad į poroloną prisigertų klijų. Dabar beliks pabraukti klijų prisigėrusia kempinėle per popieriaus lapą – greitas ir patogus būdas, o ir vaikas neišsiteps klijais.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.