Trys klaidos kelyje į laimę pagal japonų išmintį

Laimingas gyvenimas – tai ne dešimtukai dienoraštyje, ne savas būstas, ne užimamas aukštas postas, o dvasinė pusiausvyra, kai žmogui patinka jo dabartis.

Kai jis sugeba priimti save, savo amžių, išvaizdą, šalį, kultūrą, sugeba atleisti kitiems ir žavėtis gražiais bei gerais dalykais. O pinigai – tik dulkės fone.

Išmintingi japonai seniai priėjo prie išvados, kad laimingas likimas – tai kelias, kuriuo reikia eiti. Svarbiausia stengtis nedaryti trijų didžiausių klaidų.

Pirmoji klaida: pavydas

Pavydas – tai kenksmingas nuodas tam, kuris pavydi.

Tik labai stiprūs žmonės gali nudirti odą nuo pavydo gyvatės ir pasidaryti iš jos diržą.

Kitus pavydas apnuodija, degina iš vidaus. Kaip liautis pavydėti kitiems? Kaip suprasti, kad lyginti žmones yra beprasmiška? Kai kam pavyksta įveikti šį trūkumą jaunystėje, kai kam – tik senatvėje. Taip pat ir išgyventi meilę.

Antroji klaida: įprotis skubėti

Skubėjimas – tai sąmoningas atsisakymas nuo strategijos.

Dabar madinga skaityti knygas ir straipsnius apie laiko vadybą, sugebėjimą kuo daugiau visko suspėti ir didinti savo asmeninį produktyvumą. Baigus mokslus, reikia iškart imtis kelių projektų, skubėti ištekėti, kol kitos neišgraibė geriausių vyrų, greičiau gimdyti vaikus, anksčiau išeiti į pensiją. Jeigu neskubėsime, tai liksime paskutiniai eilėje ir turėsime tenkintis trupiniais?!

„Kas suprato gyvenimą, tas jau nebeskuba“, – rašė Omaras Chajamas.

Japonai tiki: nėra jokių nuvažiuojančių traukinių, kurių pavyti negalime, ir jokių paskutinių vagonų. Viskas vyksta savo laiku. Jeigu neįvyksta, vadinasi, dar nepribrendo. Mums nešauna į galvą mokyti vaikščioti trijų mėnesių kūdikio arba gimdyti šeštame nėštumo mėnesyje.

Gamta niekur neskuba ir visur suspėja.

Žmonės nori gauti viską iš anksto ir kuo daugiau. Jie nekantrauja įrodyti, kad būtent jie yra geriausi, stipriausi, labiausiai patyrę. Ir ne visada jiems užtenka energijos šioms konkurencinėms varžyboms. Kyla pavojus perdegti. Ir … imti pavydėti kitiems.

Reikia mokytis mąstyti globaliai: tai, kas šiandien jus slegia, rytoj taps jūsų jėga.

Trečioji klaida: godumas

Godumas – tai disbalansas santykyje su pasauliu.

Kiekvienas turi tai, ko yra nusipelnęs ir neprivalo tuo dalintis su niekuo? Ne, šis punktas ne apie išmaldą ir godumą, bet apie emocinį šykštumą. Kiekvienas nori turėti gerą, ištikimą draugą, bet ne kiekvienas pats sugeba juo būti. Kiek daug pasaulyje abejingų, piktų žmonių, susikoncentravusių tik į savo problemas, nusivylusių gyvenimu!

Svarbu prisiminti: kelias, apie kurį kalba filosofai, neatsiranda po kojomis pats savaime. Jis pasirodo tik tada, kai žmogus turi tikslą, siekia jo ir žino, kur jam eiti. Be plano ir krypties, mes, deja, ne einame, o trypčiojame vietoje.

Jeigu nežinai, ko nori, tai galiausiai lieki su tuo, ko nenori.



Naujienos iš interneto

One thought on “Trys klaidos kelyje į laimę pagal japonų išmintį”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *