Tylėjimas santykiuose. Kodėl žmonės tyli?

Tylėjimas santykiuose dar nieko neišgelbėjo, o štai tragedijų sukėlė daugybę. Tai faktas, su kuriuo paprasčiausiai tenka susitaikyti. Tai aksioma visoms „jaunoms” poroms ir jau ilgą laiką gyvuojančioms šeimoms.

Galima, žinoma, tęsti bendrą egzistavimą, ignoruojant atskiras konkrečias smulkmenas, neišsakytus žodžius, bet tai ilgai netruks.

Jeigu norite pagerinti santykius ar atvirkščiai – blaiviai susitaikyti su faktu, kad jie nebereikalingi, vertėtų išsiaiškinti tylėjimo priežastis, pasekmes, o taip pat galimus problemos „Ką daryti, jeigu mylimas žmogus tyli?” sprendimus.

Tylėjimo santykiuose priežastys ir pasekmės

Pradžiai sudarykime savotišką tylėjimo priežasčių reitingą. Priežastys gali būti pačios įvairiausios, pradedant pasąmoningomis, baigiant taip vadinamu gazlaitingu, t.y. konkrečia psichologinio smurto rūšimi. Panagrinėkime iš eilės pagrindines priežastis ir pamėginkime išsiaiškinti, kodėl žmogus tyli konkrečiai jūsų poroje, ir kokios gali būti to tylėjimo pasekmės abiem partneriams.

Nebėra ko vienas kitam pasakyti. Pirmoji priežastis – nebėra temų pokalbiams ir tai pakankamai normalu. Jūs dalyvaujate tuose pačiuose įvykiuose, bendraujate su tais pačiais žmonėmis. Pažįstate vienas kitą kaip nuluptą. Tokio tylėjimo pasekmėmis gali tapti susidomėjimo vienas kitu praradimas ateityje, požiūris į greta gyvenantį žmogų kaip į sugyventinį, o ne antrą puselę.

Nuoskauda. Sekanti priežastis – užslėpta nuoskauda. Tokio tylėjimo pasekme tampa visa eilė neišsakytų žodžių arba serija beprasmiškų skandalų. Įžiebti juos šiuo atveju gali netgi menkiausia smulkmena: jūs kalbate, o partneris jus pertraukia, užblokuotas telefonas, partneris užtruko vakarėlyje su draugais, nepagrįstas, jūsų nuomone, partnerio vėlavimas namo iš darbo arba jei partneris nepadeda namuose. Beje, statistika byloja, kad pastaroji priežastis itin dažna. Apsikrovusi buitiniais rūpesčiais moteris gali laukti iš jūsų pagalbos, tačiau tiesiai pasakyti jai nepatogu. Dėl to ji užpyksta, o jūs nieko nesuprantate: „Kodėl žmona tyli?”

Gazlaitingas. Dar viena priežastis, dėl kurios žmonės tyli – gazlaitingas. Veikia jis labai efektyviai: artimas žmogus tyli, o jūs pats sau sugalvojate jo tylėjimo priežastį, patys sumąstote, kodėl jis išsisukinėja nuo pokalbio, kankinate save sunkiomis mintimis. Tylėjimo šeimoje, jeigu jo priežastis – gazlaitingas pasekmės gali būti baisios. Barniai, kartais net iki fizinio smurto, depresijos, užgėrimai ir visos kitos silpnybės, į kurias linkęs jūs pats arba jūsų antra pusė.

Yra daug kitų proziškų tylėjimo santykiuose priežasčių, svarbiausia – neišsikelkite sau fanatiško tikslo jas visas surasti. Užuot kamavę save slogiais klausimais ir spėliojimais, kodėl artimas žmogus tyli, sustokite, padarykite pauzę, atsikvėpkite. Galbūt tada bus paprasčiau išsiaiškinti tikrąsias priežastis.

Ką daryti, jei artimas žmogus tyli?

Po trumpo poilsio jūsų mintys ims aiškėti. Prisiminsite praėjusias dienas ir savaites. Tikimės, kad jūsų išvados sutaps su realybe, o kad įtvirtintumėte efektą, susitikrinkite su įvairiais galimais tylėjimo santykiuose problemos sprendimo variantais.

Supraskite – žmogus gali paprasčiausiai pavargti ir nenorėti su niekuo kalbėtis. Tai visiškai normalu. Tiesa, ši taisyklė būdinga labiau vyrams, nei moterims, o taip pat žmonėms, kurių profesija susijusi su bendravimu. Tai gali būti aptarnavimo sfera, kai partneriui kiekvieną dieną tenka bendrauti su begale žmonių. Tylėjimas po sunkios darbo dienos nereiškia, kad žmogus nustojo jumis domėtis, tai paprasčiausias nuovargis. Šiuo atveju vertėtų pasisemti kantrybės ir palūkėti iki savaitgalio. Galime garantuoti, kad pusę informacijos iki to laiko pamiršite, o partneriui bus dvigubai maloniau jūsų klausytis. Būkite savo antroms pusėms dėmesingi, tačiau neįkyrūs. Neverta rodyti perdėto atkaklumo, kitaip susilauksite dar didesnių problemų.

Šiuo konkrečiu atveju gali būti trys galimi tylėjimo santykiuose problemos sprendimai: rodyti dėmesį, kreiptis į psichologą arba išsiskirti.

O jeigu dabar esate santykių pradžioje ir mylimasis tyli – ką daryti tokiu atveju? Čionai juo labiau reikalinga kantrybė. Jūsų pora dar „neprisitrynusi”, partneris gali pats nesuprasti negatyvaus savo tylėjimo poveikio. Jam gali atrodyti, kad būtent taip įrodys savo teisybę ir išvengs skandalų bei riksmų. Tokį tylėjimą gali nutraukti tik atviras pokalbis – ramus ir argumentuotas. Priešingu atveju santarvės nebus.

Psichologė Izabel Lever teigia, kad partneris, kuris atsitveria nuo kito partnerio tylėjimo siena, dažnai niekaip negali atsakyti sau į pagrindinį klausimą – ar pasirengęs jis tapti poros dalimi. Jis pastoviai išlaiko distanciją ir laikosi pozicijos „aš ne su tavimi, bet ir ne atskirai”. Ši būsena gali tęstis ir po vestuvių. Problema to nepavadinsi, tereikia poros dialogo, galbūt pasitelkus į pagalbą specialistą.

Paskutinė, pati nemaloniausia priežastis – gazlaitingas. Jūs ne iš karto suprasite priežastis ir imsite ieškoti savo trūkumų ir kaltės. Čionai reikia būti labai atsargiems. Nesiliaujantis psichologinis spaudimas, pasireiškiantis kaip tylėjimas santykiuose, byloja apie partnerio polinkį į tam tikrą sadizmą. Pačiam agresoriui tai ne problema, o štai jums tai gali baigtis ligoninės palata. Ką daryti? Kaip jau ir sakėme, būtinas ryžtas arba imtis gydyti partnerį pas psichologą, arba išsiskirti. Rinkitės patys.

Tokiu būdu gaunasi, kad tylėjimas santykiuose – tai ne visada problema, kurią būtina spręsti. Veikite, priklausomai nuo situacijos, bet niekada neignoruokite realybės. Svarbiausia – laiku suprasti, kodėl žmogus tyli, o paskui surasti optimalų problemos sprendimą, tinkantį būtent jūsų porai. Ir gyvenimas neišvengiamai susitvarkys.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *