Vaikystėje buvau labai smalsi. Arba auklėjimas be prievartos

Vaikystėje buvau labai smalsi mergaitė ir tėtis dažnai įtraukdavo mane į kokius nors buities darbus, papirkdamas frazėmis: “Nori, parodysiu…?” arba “Tu kada nors matei, kaip…?”

Štai, pavyzdžiui, šiek tiek iš to, ką pamenu. Reikia kieme susitvarkyti, jis ateina ir klausia: “Tu kada nors matei, kaip vanduo saulėje išgaruoja? Ne? Eime, parodysiu!”

Mudu išeiname į lauką, tėtis išlaisto vandenį zigzagais po kiemą ir sako, kad reikia palaukti vos kelias minutes, kad viskas išdžiūtų.

SAVIUGDA IR TOBULĖJIMAS - paprastai apie psichologiją ir saviugdą

“Gal šiek tiek pašluojam, kol džiūsta?” – pasiūlo. – “Tu iš dešinės šluok, o aš kairėje pasitvarkysiu, tuo pat metu pasižiūrėsime, kam švariau gausis”.

Įsijaučiu į šlavimą, stengdamasi nepraleisti nė vienos šiukšlelės, kad ne blogiau negu tėčiui gautųsi, o kai pabaigiame, tėtis sako: “Štai, matai, jau ir vanduo visas išgaravo”.

Arba prieina tėtis prie mūsų su sese ir klausia: “Ar matėte kada nors, kaip mama grybus dantų šepetėliu valo?” Mes, aišku, nieko panašaus nematėme. Po to seka kelios frazės: “nagi, pasižiūrėkime, ar ir jums panašiai gausis?” – ir štai mes su sese jau stovime priešais didelį grybų kalną ant stalo, dabar jau trise juos valome, kiekviena savo dubenėlyje su vandeniu.

Arba dar. “Nori, parodysiu, kokios ilgos gali būti piktžolių šaknys?” Ir aš jau lekiu paskui jį į daržą. O ten: “O, tu tik pasižiūrėk, kokios!”, ir dar šiek tiek vėliau: “Nagi, aš išrausiu, o tu jas štai ten sudėk į krūvą”. Ir vėl: “O, pasižiūrėk, kokia neįprasta spalva!”…

O man įdomu. Man linksma. Man smagu. O tai, kad užsiimu buities ir ūkio darbais – net nepastebiu.

Suaugusi, prisipažinau, kad jau sulaukusi dešimties metų perkandau šitą gudrybę. Pasijuokėme, pasidalinome prisiminimais. Kiek daug metų nuo to praėjo, o tėtis ir man sulaukus dvidešimties, ištardavo su šypsena: “O tu kada nors matei, kaip dukrelė į parduotuvę giros tėčiui bėga parnešti – greitai, greitai?”

O aš atsakydavau: “Žinoma, mačiau, tuojau parodysiu!” – ir eidavau į parduotuvę. Su malonumu, su nostalgija vaikystei…

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *