Viena frazė, kuri sustabdys apkalbas iškart ir visam laikui

„Įsivaizduoji, jos vyras…“, „Ji visiškai nemoka rengtis“, „Iš tikrųjų jis nėra joks specialistas“, „Jų vaikai visai neišauklėti“ – tikriausiai ne kartą girdėjote panašias frazes. Ir mes patys nevengiame aptarinėti kolegų, draugų ir pažįstamų. Žmonės mėgsta apkalbas. Tyrimai atskleidė, kad apie 80 procentų mūsų pokalbių būna kitų žmonių ir jų elgsenos nagrinėjimai.

Kodėl mes taip mėgstame apkalbinėti?

Psichologai spėja, kad svarbiausia priežastis yra žmogaus siekis supaprastinti socialinių ryšių užmezgimą ir palaikymą.

Dviejų pašnekovų jaučiamos antipatijos tiems patiems žmonėms susieja juos stipriau už bendras simpatijas ir interesus.

Žmonės pajunta savotišką malonų susijaudinimą, kai atskleidžia konfidencialią informaciją apie kitus.

Egzistuoja apkalbėtojai, kurie patiria malonumą iš svetimų nesėkmių ir klaidų, mintimis palygindami „tokį protingą save“ su kažkuo kitu, kuriam nepasisekė.

Kaip sustabdyti šį procesą?

Regis, apkalbos vyksta visur ir jų neįmanoma išvengti. JAV psichologas Davidas A. Wolfe‘as pasiūlė paprastą frazę, kuri gali sustabdyti apkalbėtoją. Kai kas nors stengiasi įtraukti jus į neigiamą pokalbį apie kitą žmogų, tiesiog paklauskite: „Kodėl tu man tai sakai?“

Ši frazė atrodo tokia paprasta, ar ne? Nepaisant to, ji yra labai efektyvi.

Pirma, šis klausimas išsklaido visus klastingus pašnekovo motyvus.

Antra, ši frazė priverčia pašnekovą suprasti, kad jūs nesate nusiteikęs dalyvauti apkalbose. Jis praranda susidomėjimą jumis kaip potencialiu apkalbų skleidėju ir gandų kūrėju.

Apkalbos nėra nekaltas užsiėmimas. Melo ir apkalbų skleidimas gali neigiamai atsiliepti emocinei žmogaus sveikatai ir jo reputacijai. Svarbu suprasti, kad apkalbinėdami jūs tiesiogiai ar netiesiogiai kenkiate konkrečiam žmogui.

Kitą kartą, kai kas nors bandys jus įtraukti į tokias nedoras kalbas, prisiminkite paprastą frazę ir paklauskite: „Kodėl tu visa tai man sakai?“ Taip jūs sustabdysite bjaurių plepalų ir gandų srautą, tikina JAV psichologas D. A. Wolfeas.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *