Vienas dalykas, padedantis išvengti konfliktų santykių

Visuose santykiuose yra konfliktų. Kai kur daugiau, kai kur mažiau. Kai kam norisi sumažinti kivirčų skaičių arba apskritai jų išvengti. Yra ir tokių, deja, kurie patys provokuoja barnius, emocijas ir t.t. Bet jei visgi norite sumažinti kivirčų skaičių, šis tekstas jums.

Tas vienas dalykas, apie kurį paminėta pavadinime – tai pokalbiai. Maniau, kad tai visiems akivaizdu, savaime aišku, tačiau klydau. Čia labai daug subtilybių. Kai kurie apskritai mano, kad riksmai vienas ant kito – tai ir yra pokalbiai.

Pradėsiu nuo to, kad kalbėtis reikia apie viską, visada ir tiesiai. Net jei tai kokia nors smulkmena, geriau iš karto apie ją pakalbėti. Juk visa tai kaupiasi, ir visada ateina momentas, kai žmogus jau nebegali laikyti to savyje, kyla konfliktas. Jeigu ramiai aptarsite net menkiausias smulkmenas, kivirčų bus mažiau.

Labai svarbu normaliai kalbėti ir normaliai klausytis. Ką turiu omenyje? Žmonės neypatingai moka perduoti ir suvokti informaciją. Pavyzdžiui, jei jums nepatinka tai, kad žmogus nuolat užtrunka darbe, nereikia sakyti, kad tai jus siutina.

Būtina aiškiai suprasti, kas jus neramina, kas nepatinka. Pavyzdžiui: „Tu dažnai užtrunki darbe, tavęs belaukiant, jaučiuosi vieniša, ilgiuosi”. Būtina konkretizuoti, ką jaučiate šiais momentais, o ne tiesiog tėkšti į veidą vienokią ar kitokią pretenziją.

Klausytis irgi reikia mokėti. Reikia dažniau klausinėti. Tyrinėkite vienas kito emocijas. Tai – suaugusio, subrendusio žmogaus bendravimo būdas. Aptarti jausmus, įvairius dalykus ir rasti sprendimą. O pešasi tik vaikai, arba tie, kuriems trūksta aštrių emocijų.

Jei žmonės supranta save, supranta kitą žmogų – puiku. Jeigu jie moka aptarti problemas, kalbėtis, klausytis ir perteikti informaciją, kivirčai bus beveik visiškai pašalinti iš bendro gyvenimo.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *