Viską padarysiu pati! Kaip mylima žmona virsta namų darbininke

„Moteris – ne indaplovė!“ – skelbia reklama, o realybėje ji ne tik indus plauna, bet ir valo, tvarko, šveičia, gamina valgį, skalbia, lygina… Gal jau laikas priminti vyrui, kad esate ne namų darbininkė ir jums reikia pagalbos?

Laikai, kai moteris užsiimdavo tik namų ūkiu, seniai praėjo. Žinoma, ir dabar dar pasitaiko namų šeimininkių, tačiau dauguma moterų dirba lygiai su vyrais. O ant moters pečių, kaip ir anksčiau, gula visų buities darbų ir vaikų auginimo pareigos. Vyras po darbo ilsisi ant sofos, o moteris negali sau leisti tokios prabangos. Kada ji galėtų viską nudirbti, jei ne po darbo?

Vyrų, kurie padeda savo žmonoms, ne taip ir daug – apie 30 proc. Toks abejingumas moteriai ne visada byloja apie vyro egoizmą. Kaltas būna jo auklėjimas ir iš savo tėvų šeimos perimtos elgsenos normos. Todėl nelaukite, kol vyras ims jums padėti, verčiau pasiūlykite pasidalyti namų priežiūros įsipareigojimais. Kuo anksčiau tai padarysite, tuo bus geriau.

Perleiskite įgaliojimus

Maisto gaminimas

Sakoma, kad geriausi pasaulio virėjai yra vyrai. Jeigu jūsų sutuoktiniui patinka kai ką pagaminti, tai suteikite jam tokią galimybę ir skatinkite jį. Pasakykite, kad pavargote ir reikalinga jo pagalba. Paprašykite supjaustyti mėsą (kas daugiau tai turėtų daryti, jei ne stiprioji lytis?!), nuskusti bulves. Pasiūlykite kartu gaminti vakarienę – taip bus greičiau, taip pat galėsite aptarti praėjusią dieną.

Tvarkymas

Ne kiekvienas vyras su džiaugsmu imasi namų tvarkymo darbų ir indų plovimo. Bet juk švarūs namai yra ne tie, kurie nuolat tvarkomi, o tie, kuriuose nešiukšlinama. Paprašykite vyro būti tvarkingesniam, nemėtyti daiktų, nurinkti nešvarius indus nuo stalo. O į didįjį tvarkymą jį reikėtų įtraukti. Nukabinėti užuolaidas, atitraukinėti baldus – tikrai ne moteriškas darbas.

Produktų pirkimas

Sunkių krepšių su produktais nešiojimas netinka jokiai moteriai. „Medžiotojas ir maitintojas“ turi būti vienas. Susitarkite, kad savaitgaliais abu pirksite produktus visai savaitei, arba pasiūlykite vyrui vienam nueiti į prekybos centrą ar turgų ir nupirkti visko, ko reikia.

Vaikų priežiūra

Susitarkite su vyru dėl laiko, kurį jis praleis su vaikais. Pavyzdžiui, savaitgaliais jis galėtų išeiti su jais pasivaikščioti į parką, kol jūs ilsėsitės nuo buities darbų ir skirsite laiko sau. Jis gali nuvežti vaikus į mokyklą, o jūs – pasiimti, jeigu tai leidžia darbo grafikas.

Tik nepersistenkite skirstydamos krūvį ir nereikalaukite iš vyro daugiau, nei jis gali sąžiningai atlikti. Ir nepamirškite vyrui pasakyti, kad jo pagalba jums yra brangi. Su laiku jis ir pats vis dažniau išties jums pagalbos ranką.

Pasirūpinkite savimi

Jūs per daug stengiatės

Dažnai save namų darbininkėmis paverčia pačios moterys, užsikraudamos visus buities darbus ir rūpesčius ant savo trapių pečių. „Geros žmonos“ kompleksas susiformuoja jaunystėje, kai moteris dar trykšta energija ir namų darbai neatima daug jėgų. Kai toks darbas tęsiasi daugybę metų be pertraukos, jis tampa kančia, o atsiradus vaikų, gali sukelti kasdienį pervargimą.

Jūs nesate virtuvės šefė

Padėti sau niekada nebūna per vėlu. Pradėkite nuo paprastų dalykų ir nevarginkite savęs nuolat gamindamos įvairiausius patiekalus. Kartkartėmis nusipirkite kokybiškų pusgaminių. Darbo dienomis rinkitės lengvus receptus, o keptą antį galėsite patiekti savaitgalį ar per šventes. Kodėl retkarčiais neužsisakius gardaus maisto iš restorano?

Poilsis – svarbiau už tvarkymąsi

Išmokite mylėti save. Nereikia pamačius dulkių ant grindų, pulti jų plauti. Atsikvėpkite ir teisingai įvertinkite savo fizines galimybes. Jeigu jaučiate nuovargį, atidėkite tvarkymą, nes toks darbas nesukels jokio pasitenkinimo, nebent suerzins. Jeigu susitvarkyti būtinai reikia, paprašykite vyro pagalbos. Svarbu įprasti kalbėtis su partneriu apie savo problemas, kitaip jis pripras prie to, kad jūs niekada nepavargstate.

Turite suvokti, kad vyras neprivalo gilintis į buities darbų subtilybes. Jam nebūtina žinoti, kokioje temperatūroje reikia skalbti drabužius ar ką dėti į verdamą sriubą po kopūstų. Jis neturi jums padėti tik todėl, kad yra jūsų vyras. Manyti, kad kažkas iš sutuoktinių poros kažką kitam yra skolingas, neteisinga. Reikia mokytis siekti trokštamų dalykų ne priekaištaujant ir keliant skandalus, o svarstant ir bandant susitarti.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *