„Viską pati.” Išmokite deleguoti

Pasaulyje, kuriame liaupsinamas savarankiškumas, mes dažnai įsipainiojame į painius nuosavų lūkesčių tinklus. Kai kurios iš mūsų, pradėjusios tarnauti „viską pati” idealui, perkrauname save užduotimis, nesuteikdamos sau galimybės paprašyti pagalbos.

O ką, jei esama būdų ne tik tvarkytis pačioms, bet ir išmokti deleguoti?

Jausmas, kad niekas nepadarys geriau už jus

Daug kas iš mūsų siekia būti nepriklausomomis, dėl to savarankiškai kovoja su iššūkiais. Tačiau tai neretai pavirsta nenoru apskritai prašyti pagalbos, pernelyg didelės atsakomybės prisiėmimu ir idėja, kad tik jūs galite gerai atlikti užduotį. Toks gyvenimo būdas baigiasi totaliu pervargimu, psichologiniu ir fiziniu išsekimu.

Kaip pradėti deleguoti atsakomybę?

įvertinkite savo galimybes. Žinoma, ne visos užduotys yra suderinamos su delegavimu, todėl svarbu blaiviai pažvelgti į savo dabartinę būseną. Daugiau nei pajėgiate padaryti, jūs vis tiek nepadarysite. Taip pat pagalvokite, ar esama išteklių, kurių dar nepanaudojote;

susidėliokite prioritetus. Nustatykite, kurias užduotis galite perduoti kitiems, kad atlaisvintumėte laiko svarbesnėms ir sudėtingesnėms užduotims;

apmokykite kitus. Investuokite laiko į savo žinių ir įgūdžių perdavimą kitiems žmonėms, kad užtikrintumėte sėkmingą delegavimą. Taip ne tik sutaupysite laiko ateityje, bet ir padėsite aplinkiniams jaustis labiau pasitikinčiais savimi.

Kaip susitaikyti su kitų žmonių veiksmų trūkumais?

  • kiekvienas žmogus yra unikalus ir jo veiklos metodai gali skirtis nuo jūsiškių. Pripažinkite aplinkinių stipriąsias puses ir vertinkite jų pagalbą, net jei ji yra minimali;
  • idėjų ir metodų įvairovė gali padėti pasiekti unikalių ir novatoriškų rezultatų. Leiskite kitiems pademonstruoti savo kūrybiškumą, net jeigu jų siūlomas sprendimas jums atrodo neįmanomas ar kvailas;
  • užuot sutelkusios dėmesį į tai, kas nepavyko, atkreipkite dėmesį į rezultatą. Kartais požiūrių įvairovė lemia netikėtas ir naudingas išvadas.

Savarankiškumo menas apima ne tik gebėjimą susidoroti su gyvenimo iššūkiais patiems, savarankiškai, bet ir išmintį pripažinti savo pažeidžiamumą ir priimti pagalbą.

Atsakomybės delegavimas – tai ne savo silpnumo pripažinimas, o strategija, skirta pasiekti žymiai sudėtingesnius tikslus, nei galima pasiekti vienam/vienai.

Leiskite sau nebūti tobula absoliučiai visose srityse, atverkite save kitų žmonių pagalbai ir mėgaukitės, praturtindama savo gyvenimą kitų žmonių patirtimi bei idėjomis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *