Vystymasis ir bendradarbiavimas – sveikų santykių pagrindas

Sveikiems darniems santykiams reikia pagarbos ir pasitikėjimo, atsakomybės ir savarankiškumo, asmeninių ribų paisymo, gebėjimo bendrauti ir humoro jausmo. Tačiau svarbiausia, manau, yra vystymasis ir tobulėjimas – santykiuose ir dėka santykių.

Vystymasis

Geri santykiai daro mus geresniais žmonėmis. Psichologai tai pavadino Mikelandželo fenomenu. Būdami su kitu žmogumi, mes išmokstame naujų įgūdžių ir pasaulio matymo būdų.

Jums patinka tai, kuo esate, kai būnate su šiuo žmogumi? Ar jis atskleidžia geriausias jūsų savybes? Ar jaučiate, kad augate ir keičiatės link geresnės savęs versijos?

Tai nereiškia, kad partneris turi būti tarsi jūsų treneris sporto salėje. Tai reiškia, kad įgyjate naujų įgūdžių ir perspektyvų, kurias galite įnešti į savo gyvenimą ir kurios atrodo produktyvios, naudingos ir praturtinančios.

Pozityvus požiūris

Kiekvienos sąveikos su partneriu metu mes galime rinktis: suteikti asmeniui nekaltumo prezumpciją, ar pabrėžti vien tik jo trūkumus ir klaidas. Tvirtuose santykiuose abu partneriai pagal nutylėjimą naudoja pozityvų požiūrį. Blogomis dienomis mums reikia, kad partneriai parodytų mums šiek tiek švelnumo ir gerumo, užuot pabrėžę mūsų blogą nuotaiką. Svarbi išlyga yra ta, kad turime sąžiningai vertinti savo partnerius ir įsitikinti, kad nesielgiame su jais palankiai, kai jie tuo tarpu su mumis elgėsi blogai.

Bendradarbiavimas

Gyvenimas iškelia poroms daugybę problemų ir iššūkių. Kad ir koks stiprus būtų jūsų ryšys, kad ir koks nuostabus būtų bendravimas, vis tiek susidursite su dalykais, dėl kurių reikės sunkių, o kartais ir likimą lemiančių pokalbių.

Ieškokite žmogaus, kuris į šias akimirkas (sunkias ir ne tokias sunkias) žvelgtų nusiteikęs bendradarbiauti ir dirbti komandoje. Problemas daug lengviau išspręsti, jei jų sprendimo imsitės kartu: tu ir aš – prieš problemą, o ne tu ir aš – vienas prieš kitą.

Geri santykiai kuriami, formuojami o ne atsitiktinai surandami. Jūsų partnerio nereikia tikrinti ir įrodinėti jam, kad jis ar ji yra nuostabus arba siaubingas, kad jis yra tinkamas man, kad augčiau ir tobulėčiau, arba ne. Vietoj to žiūrėkite į tai kaip į galimybę, šansą.

Mes visi turime galimybę augti, keistis ir tapti geresni tais klausimais, su kuriais kovojame.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *