Kodėl vyrai išeina

Vyrai, kaip žinia, nepriekabūs ir nekaprizingi sutvėrimai. Jų poreikių santykiuose sąrašas pakankamai paprastas: prižiūrinti save žmona, fizinis artumas, skanus maistas ir „kad smegenų neknistų“. Ir visgi egzistuoja moteriški poelgiai, kurių vyrai negali atleisti ir dėl kurių susikrauna daiktus ir išeina. Ir tai anaiptol ne neištikimybė, kaip galima būtų pagalvoti.

Tolimuosiuose Rytuose esama nuomonės, kad vyras – tai du žmones išlaikant atrama, o moteris – šios sistemos balansas, išlaikantis abiejų pusiausvyrą. Dėl to psichologinis klimatas santykiuose ir santykių trukmė priklauso nuo gražiosios lyties atstovių išminties. Specialistai pataria moterims skirti kai kuriems klausimams daugiau dėmesio, kitaip galima prarasti meilę, pagarbą ir patį vyrą.

Vieša kritika

Sveika kritika santykiuose – labai naudingas dalykas, skatinantis abi puses vystytis ir tobulėti. Tačiau viskas turi likti tik tarp tavęs ir tavo mylimo žmogaus. Niekada nekritikuok jo kitų žmonių akivaizdoje, neišjuok jo nesėkmių netgi giminaičių akyse. Vyrai motyvuojami pagyrimais, o ne priekaištais. Kuo geriau apie jį kalbėsi kitiems, tuo labiau jam norėsis atitikti tavo pozityvius pasakojimus. Ir priešingai – nesibaigianti vieša kritika užmuša visą jo meilę.

Vyro jame neigimas

Kai moteris žvelgia į savo vyriškį kaip į antrarūšį, jis tai puikiausiai jaučia. Ir išeis pas kitą, kai tik ji sušmėžuos horizonte. Ir apskritai nesuprantama, kodėl moterys gyvena su vyrais, kuriuos niekina?

Perdėtas pavydas

Pavydas gali signalizuoti, kad žmogus jums brangus. Tačiau kvailas ir nesibaigiantis pavydas byloja tik tai, kad nejaučiame pasitikėjimo žmogumi arba patys savimi. Užtruko darbe – tardymas. Nuėjo susitikti su draugais – tardymas. Kažkur ne ten pasižiūrėjo – tardymas ir skandalas, juk už 200 metrų pasipainiojo mergina, kurios jis, beje, net nepastebėjo. Pastovų pavydą mažai kas atlaiko. Vyras paprasčiausiai supranta, kad tu turi psichologinių traumų nuo praeito partnerio arba juo visiškai nepasitiki. Ir išeis ten, kur ramiau.

Manipuliacijos

Vyras turi vardan moters atlikti poelgius. Tačiau tai nereiškia, kad juo galima manipuliuoti, siekiant savo tikslų. Anksčiau ar vėliau vyras tai supras. Juk bet kokios manipuliacijos pagrindas – silpnumas. O vyrai dėl savo prigimties nenori jaustis silpnais. Galbūt manipuliuoji juo nesąmoningai, tačiau tai neturi jokios reikšmės.

Įžeidinėjimas

Įžeidimai, skirtingai nei kritika, smogia į skaudžiausias vietas. Ir nesvarbu ką įžeidinėji – vyrą ar jo draugus. Tai visada yra nepagarba. Ir vyrai tai labai aštriai jaučia. Apskritai pagarba vyrams – be galo svarbus dalykas. Atsisakyk įžeidinėjimo ir pati pamatysi, kaip barniai ir skandalai palaipsniui pavirs paprastais ginčais ir diskusijomis.

Psichologai teigia, kad moterys nedaro čionai išvardintų klaidų, jeigu myli. Juk mylimą vyrą norisi motyvuoti ir girti, o ne kaltinti dėl esamų ir sufantazuotų ydų. Dėl to, norint išvengti nesusipratimų ir santykių žlugimo, reikia visada surasti laiko širdingam dialogui, kurio dėka galima išsiaiškinti norus ir įgarsinti nuoskaudas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…