8 blogi įpročiai, dėl kurių nuolat jaučiatės pavargę

Mūsų energijos lygis labai dažnai priklauso nuo mūsų kasdienių įpročių. Pradedant maistu, kurį valgome, miegu ir baigiant saulės šviesos trūkumu dienos metu.

Nuovargis dėl spartaus gyvenimo būdo, kurį šiandien gyvename, yra norma visiems. Tačiau jei nuolat kenčiate nuo nuovargio ir pernelyg didelio nuovargio, turėtumėte savęs paklausti, kodėl.

Dažnai priežastis slypi mūsų bloguose įpročiuose, o gerai yra tai, kad juos galima palyginti lengvai ištaisyti.

Portalas „Hack Spirit” kalbėjo apie šiuos blogus įpročius:

1) Neatsibundate laiku

Jei jūsų miegas labai dažnai nutrūksta arba einate miegoti vėlai naršydami socialinius tinklus, turėtumėte permąstyti savo įpročius prieš miegą.

Galbūt vertėtų įsigyti žadintuvą, kuris ne tik primintų, kada pabusti, bet ir kada eiti miegoti. Įsigykite ausų kamštukus, geresnę pagalvę ir gražesnę patalynę, kad pagerintumėte miego kokybę.

2) Turite blogus mitybos įpročius

Nesubalansuota mityba, kurioje trūksta maistinių medžiagų, gali sukelti nuovargį. Jei praleidžiate valgį ir per daug mėgaujatės perdirbtais maisto produktais, nenuostabu, kad jūsų energijos lygis yra per žemas.

Kažko trūkumas arba vieno dalyko perteklius maiste kenkia mūsų organizmui, o nuovargis yra ženklas, kurį mums siunčia mūsų kūnas, kai kažkas negerai, todėl verta į jį įsiklausyti.

3) Esate sėdėjimo ant sofos čempionas

Nuovargio jausmas gali būti ir judėjimo ir fizinio aktyvumo trūkumo, ne tik netinkamo maisto pasirinkimo rezultatas. Jei esate žmogus, kuris nuo pat prabudimo prilipęs prie sofos, o jūsų dienos ir vakarai atrodo vienodai, pagalvokite, ką galite padaryti, kad tai pakeistumėte.

Į parduotuvę eikite pėsčiomis, užuot važiavę automobiliu. Internete raskite gerų jogos pratimų arba tiesiog bėkite laiptais aukštyn ir žemyn, jei gyvenate name.

4) Jūsų seksualinis gyvenimas senstelėjęs arba jo visai nėra

Seksualinio aktyvumo stoka taip pat gali sukelti nuovargio jausmą ir žemą energijos lygį, todėl pateksite į užburtą ratą, kai būsite per daug išsekę, kad galėtumėte užsiimti seksu.

Intymūs santykiai su partneriu gali padėti jums geriau išsimiegoti ir sumažinti streso lygį.

5) Tapote streso kamuoliu

Stresą gali sukelti darbas arba kai kurie gyvenimo pokyčiai ir iššūkiai, su kuriais galite susidurti. Jis neigiamai veikia jūsų psichinę ir fizinę sveikatą.

Norėdami su tuo kovoti, galite dažniau daryti pertraukėles, net 5 minučių pertraukėles, per kurias kelis kartus giliai įkvėpkite ir išvalykite galvą. Arba užsiimkite, pavyzdžiui, joga.

6) Neišgeriate pakankamai vandens

Vanduo yra labai svarbus jūsų sveikatai. Pasistenkite susieti vandens vartojimą su kokia nors veikla, kurią reguliariai atliekate.

Pavyzdžiui, gerkite kiekvieną kartą, kai paimate telefoną. Jūsų kūnas ir protas jums už tai padėkos.

7) Geriate per daug kavos ir alkoholio

Kofeinas pagreitina smegenų veiklą, o jo poveikis gali tęstis ilgai. Tai reiškia, kad turėtumėte nustoti gerti kavą vėlai vakare, nes ji trikdo jūsų miegą, o tai savo ruožtu lemia nuovargį dieną.

Kita vertus, alkoholis dar blogiau veikia jūsų miegą. Pirma, jis sukelia mieguistumą, bet, kita vertus, trukdo ramiam nepertraukiamam miegui.

8) Gyvenate tamsoje

Dėl saulės šviesos trūkumo galite jaustis labai pavargę. Natūrali šviesa signalizuoja mūsų kūnui, kad jau laikas keltis, todėl jaučiamės energingesni ir žvalesni.

Pasistenkite daugiau vaikščioti dienos metu arba kasdien gerdami kavą maždaug 15 minučių pasėdėkite balkone.

O jei dirbate biure, per pertraukas išeikite į lauką. Jei natūralios šviesos trūksta, apsvarstykite galimybę naudoti šviesos terapijos lempas ir nepamirškite vartoti vitamino D.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *