9 priesakai tėvams

Visos mes norime būti geros mamos.

9 atsakymai į klausimą, koks auklėjimas yra geras.

Geras auklėjimas yra tada, kai

… pagiri…

Pasakyk vaikui, kad jis yra šaunuolis ir tu juo didžiuojiesi. Vaikas to nežino. Tačiau pagyros turi prasmę tik tada, kai iš tiesų yra pelnytos. Tai turi būti reakcija į gerą elgesį ar darbelį, o ne tiesiog, šiaip sau pasakoma.

…nenaudoji prievartos…

Susivaldyk! Diržas yra klaida, dėl kurios vėliau gailėsiesi tol, kol gyvensi.

…esi pastabi…

Būk atidi ir pastabi. Ką tai reiškia? Pastebėti, ko trūksta mažam kūdikėliui, prieš jam pradedant verkti ir pastebėti, kas nutiko septynmečiui, iki tol, kol jus pakvies rimtam pokalbiui jo klasės mokytoja.

… neprarandi ryšio su gamta…

Vos radusi progą eik su vaiku į gamtą – mišką, pievą, parką, sodą. Buvimas gryname ore dovanoja ne tik daug smagių emocijų, bet ir teigiamai veikia augimo hormonų gamybą.

… esi kantri…

Vaikų kaprizai, ligos, šimtą kartų užduodamas klausimas „O kas čia?“, kartais gali išmušti iš pusiausvyros. Tačiau labai padeda žinojimas, kad tai laikina. Ligos kažkada baigiasi, dantų dygimo skausmas – irgi. Taigi, būk kantri!

…pasitiki savo vaiku…

Taip, vaikus reikia saugoti nuo įvairių pavojų – nepaleisti vienų gatvėje, namuose saugiai apslėpti vaistus, chemines priemones ir kita, kas gali būti pavojinga mažyliui. Tačiau pasitikėjimas savo vaiku reiškia nedarymą už jį to, ką jis gali padaryti pats.

…nesi perfekcionistė…

Nebūtina nuo ryto iki vakaro žaisti tik lavinamuosius žaidimus, laisvalaikiu užsiimti sportu ir valgyti visada pusryčiams tik sveikuolių košes. Vaikas turi teisę ir patinginiauti, ir paklausyti mėgstamos muzikos, ir pažiūrėti televizorių (žinoma, nustatytą laiką). Nieko nenutiks, jei pusryčiams kartais jis gaus mėgstamą sumuštinį.

…mėgsti siurprizus…

Nustebink savo vaiką. Staigmena ir netikėtas siurprizas (aišku, ne per dažnai) gali būti puiki auklėjimo priemonė.

…myli…

Parodyk savo vaikui, kad jį myli – ir žodžiais, ir veiksmais.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *