Ankstyvos santuokos

Įsivaizduokite, ką jaučia tėvai, kuriems jauna dukra pasako, kad yra žmogus, kurį ji beprotiškai myli ir ketina tuojau pat už jo ištekėti.

Laimingos poros giminaičiai ir draugai maldauja neskubėti, argumentuoja, kad šeimyninis gyvenimas anaiptol ne toks giedras, kad reikia bent jau mokslus baigti. Daugelio kartų patirtis byloja, kad šeimą tikslinga kurti tik tada, kai abu poros nariai tam subrendo. Tik šitaip galima tikėtis laimingos ir tvirtos santuokos.

Psichologai irgi pataria anksti nesituokti, rekomenduoja tiek vyrams, tiek moterims pradėti šeimyninį gyvenimą ne anksčiau, nei abiem sukaks 25 metai. Būtent tokiame amžiuje žmonės pradeda suprasti visą atsakomybę už tokį savo žingsnį. Kai žmogus subręsta, jis pajaučia trauką šeimos židiniui, skirtingai nuo nesubrendusio jaunimo, kuriems tereikia laisvės. O ir finansinis savarankiškumas ateina tik bėgant laikui, o tai – svarbus stabilios ir tvirtos šeimos faktorius.

Jaunystėje mažai kas jaučia brandžią meilę ir tai – vienas iš ankstyvų santuokų minusų. Jaunystė dažnai linkusi meilę painioti su aistra, o vien aistros nepakanka tvirtai šeimai. Susituokusi, jauna pora susiduria su buities problemomis, kurių nepatyrė tėvų namuose ir romantika gali neatlaikyti išbandymų skalbimu, grindų plovimu, pietų gaminimu, indų plovimu. Be to, kad reikia mokytis, dar tenka bėgioti po parduotuves, susigaudyti sąskaitose. Ir aštuoniolikos metų žmona, ką tik laksčiusi į diskotekas ir klubus, turėjusi begalę gerbėjų, pradeda ilgėtis tėvų manų.

Psichologai išskiria tris ankstyvų santuokų priežastis.

Pirmoji. Dukra skuba ištekėti, kadangi tėvai ją pamiršo ir dėl to ji ieško dvasinės šilumos santuokoje.

Antroji. Mergina nori atsikratyti smaugiančios tėvų globos. Tėvai elgiasi taip, tartum dukrai visą gyvenimą bus dešimt metukų, jie nepastebi, jog ji jau suaugo.

Trečioji, mažiau su psichologija susijusi priežastis – susiruošei tekėti ne iš begalinės meilės, o dėl to, kad tekėti varo tėvai (jei tik nesilaukia mažojo).

Svarbiausias ankstyvos santuokos pliusas – jausmų naujumas, ryškumas, gyvenimas atrodo nuostabus, galima mėgautis vienas kitu be rūpesčių. Juk jaunystė pasižymi labai paprastu ir lengvu požiūriu į gyvenimą ir labai lanksčia psichika. Pora gali net nepastebėti vienas kito trūkumų, jausdama aštrų laimės jausmą.

Dar vienas ankstyvos santuokos pranašumas – savarankiškumas, kurio taip siekia jauni žmonės. Santuoka disciplinuoja ir suteikia galimybę suaugti rekordiškai trumpu laiku.

Kitas ankstyvos santuokos pliusas – vaikai. Kai jie paūgės, mama bus vis dar jauna.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *