Apie žmones-krabus

Panašu, kad dauguma žmonių laimės jausmą painioja su stabilumu. Pirmasis šitą reiškinį aprašė, berods, psichologas Džonas Rojeka. Jis labai mėgo žvejoti ir šį atradimą padarė kaip tik užsiimdamas mėgstamu hobiu.

Jį labai nustebino faktas, kad jeigu kibire yra vienas krabas, tai jis gali ramiausiai išropoti lauk ir pasprukti. Bet jeigu kibire yra du ar daugiau krabų, pabėgti sumaniusio individo valandos suskaičiuotos. Dėl visko kaltas taip vadinamas „krabų mentalitetas”. Kibire esantys krabai, pastebėję gentainio pastangas pabėgti, tuojau pat įsitempia jį atgal. Rojekui toptelėjo, kad šitaip elgiasi ne vien krabai, bet ir žmonės.

Prisiminkite, kaip pasakojote artimiesiems ir pažįstamiems apie savo planus ir apie artėjančias permainas savo gyvenime. Jei bent vienas žmogus reagavo į tai teigiamai ir netgi jus pasveikino, jis – ne krabas. Tačiau dauguma, kaip nebūtų gaila, pradeda skeryčioti rankas, stebėtis, baisėtis, juk jie geriau už jus žino, kad permainos jums nereikalingos ir apskritai visa tai geruoju nesibaigs. Taip, tai žvejo kibiras, tai – spąstai, bet užtat viskas ramu ir stabilu.

Kodėl gi žmonės šitaip elgiasi? Taip kvailai ir beprasmiškai?

Įsivaizduokite, kad atėjote pas draugus, su kuriais reguliariai girtuokliavote kelis pastaruosius metus. Ir atėjęs staiga pareiškiate, kad jau savaitę kaip metėte gerti, netrukus užsiimsite sportu ir apskritai keičiate gyvenimą.

Jeigu tikėsitės, kad draugeliai puls jus sveikinti, tuojau pat ištrins jūsų numerį iš savo telefonų, sakydami: „ką gi, su mumis geriau nesusidėk, mes – bloga kompanija”, tai turiu jus nuvilti – taip nebus. Kai tik pranešite savo džiugią naujieną, draugeliai pajaus maksimalų diskomfortą ir šito diskomforto priežastis esate jūs – su savo naujiena.

Kaip taisyklė, yra tik du būdai atsikratyti tokio diskomforto:

  • Prisijungti prie jūsų naujame kelyje;
  • Nusitempti jus atgal į „kibirą”.

Būtent antrą variantą ir pasirinks jūsų draugeliai – krabai.

Tokia žmogaus prigimtis ir nieko su ja nepadarysi. Padaryti galima tik viena – būti stipresniam už kibirą ir ropštis aukštyn, net jeigu tave tempia atgal šimtas žmonių.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *