Ar baisu būti tėčiu

Abiejų būsimų tėvų jaudinimasis dėl perėjimo į naują socialinį statusą yra visiškai natūralus. Vienintelis dalykas, kurį jūs tikrai žinote, tai yra tai, kad jūs turėsite kūdikį. Apie visa kita, kas laukia jūsų artimiausioje ateityje, jūs nė neįsivaizduojate. Pamėginkime išsiaiškinti, kas sudaro tipinį “būsimojo tėvo sindromą”.

Jeigu moteriškos baimės daugiau ar mažiau yra pagrįstos – juk nuo fizinės motinos būklės tiesiogiai priklauso kūdikio gyvenimas ir sveikata, tai vyriškų problemų šaknys glūdi psichologinėje srityje.

Perskaitykite šį straipsnį drauge ir nurimsite – bent jau tam laikui, kai skaitysite. Na, o po to jūs galėsite sudaryti sąrašą tų dalykų, dėl kurių iš tikrųjų verta nerimauti.

Vyriškos baimės, susijusios su būsima tėvyste

Baimė nr.1. MUMS NEUŽTEKS PINIGŲ

SVARBUS PATARIMAS

Panašiai kaip ir būsima mama, daugelis būsimų tėvelių susimąsto apie savo finansinę padėtį. Žinoma, jums prireiks keleto brangių daiktų, tokių kaip vaikiška lovelė ir vežimėlis, tačiau vietoj to, kad pergyventumėte dėl to, pasišnekėkite su draugais ir galbūt jie arba giminės galės jums šiuos daiktus paskolinti. Visa kita jums kainuos ne brangiau nei viengungiško gyvenimo linksmybės.

Kaip taisyklė, panašiomis aplinkybėmis vyrus jaudina trys aspektai: buto nuoma ir komunaliniai mokesčiai, automobiliai ir visa, kas būtina mažyliui. Gali pasirodyti keista, tačiau faktas tikras: visų lengviausia tiems, kurie laukdami kūdikio negalėjo apsirūpinti niekuo iš aukščiau išvardintų dalykų.

SVARBUS PATARIMAS

Niekuomet nekritikuokite auklėjimo metodų, kuriuos naudoja jūsų žmona, bendraudama su vaiku. Patikėkite, jai pakanka savo motinos pastabų, draugių patarimų ir prieštaringų gydytojų rekomendacijų.

Baimė Nr.2. MAN BUS SKIRIAMA MAŽIAU DĖMESIO

Kai atsiras mažylis, jūs pamatysite tai, kas vadinama motinos ir kūdikio ryšiu. Jums atrodys, kad jūsų santykiai su žmona nueina į antrą planą palyginus su jos rūpesčiu dėl mažylio. Tai nėra visiškai taip. Iš tikrųjų santuoka taps dar tvirtesnė. Jūs – vienos komandos kapitonai, jūs turite bendrus tikslus, o pokalbiai apie juos užims jus vakarais ir atneš vienybės jausmą.

Po keletos pirmųjų savaičių, kurias žmona daugiausia praleis su kūdikiu, ji būtinai atsisuks į jus, nes jai, žinoma, reikalingas bendravimas su sau lygiu partneriu. Jūs galite jai tai duoti. Galite neabejoti, kad jūsų ir kūdikio sulyginimas, atsižvelgiant į jo žodyno atsargas ir pomėgį žaisti su barškučiais, išeis jums į naudą.

Būtinai padėkite žmonai. Tegul kažkas tampa jūsų pareiga. Pavyzdžiui, kūdikio migdymas.

Baimė Nr.3. AŠ PRARASIU LAISVĘ

Daugelis patyrė savyje stulbinančią moralinio pasikeitimo galią, kurią nulėmė tėvystė. Po to, kai jums gims duktė arba sūnus, kažkuriuo momentu jūs pastebėsite, kad visi jūsų draugai pasidalino į dvi kategorijas: į turinčius vaikų ir jų neturinčius. Greičiausiai jūs be didelių apgailestavimų greitai atitolsite nuo užkietėjusių viengungių ir jausitės iš tikrųjų laimingas, kad jų nuomonė šiuo klausimu jums tikrai nerūpi.

Atsiradus kūdikiui, jūs įgaunate laisvę, nes galite nustatyti savo prioritetus. Juk jums norėjosi tikro gyvenimo? Jis atėjo.

SVARBUS PATARIMAS

Klausimas: “O kaip gi visos mano svajonės, kurių aš nenoriu atsisakyti?”. Atsakymas: “Dabar – pats tinkamiausias laikas jas realizuoti arba atsisakyti tuščių fantazijų”.

Baimė Nr.4. SEKSUALINIAM GYVENIMUI GALIMA STATYTI KRYŽIŲ

SVARBUS PATARIMAS

Norite pabudinti savo partnerės jausmus? Pakalbėkite apie kūdikį. Būsimus tėvus jaudina klausimas: “Kaip dažnai mes galėsime mylėtis gimus kūdikiui?”. Po gimdymo seksualinis susijaudinimas lygiai taip pat priklauso nuo hormoninių skirtumų, kaip ir nėštumo metu ir fizinių kontaktų dažnumas pasiliks toks pat. 6 savaičių bėgyje, kai lytiniai santykiai nerekomenduojami, padėkite žmonai atsigauti po gimdymo. Duokite jai laiko pailsėti ir ji pati, kai tik pajus, kad yra pasirengusi artumui, jums apie tai pasakys.

Po kurio laiko, jei skirsite jai pakankamai dėmesio, jai norėsis mylėtis taip pat dažnai kaip ir jums. Tačiau atminkite, kad mažiausias kūdikio krepštelėjimas perjungs jos dėmesį į jį. Jeigu jūs sugebėsite peržengti ir šį barjerą, tai labai greitai ir vėl ruošitės kiekvienai nakčiai kaip kažkam ypatingam. O tai reiškia, kad gyvenimas sugrįžta į normalias vėžes.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *