Ar bučiuojate savo augintinį? Ekspertai papasakojo, ar galima tai daryti

Specialistai nusprendė atsakyti į prieštaringą klausimą – ar galima pabučiuoti savo augintinį? Nuomonės šiuo klausimu išsiskiria, nes vieni tai laiko visiškai normaliu dalyku, o kiti pašiurpsta nuo minties apie bučinį.

Gyvūnų šeimininkai dažnai bučiuoja savo pūkuotus draugus. Žmonės, žiūrintys iš šono, gali į tai reaguoti įvairiai. Vieniems tai šlykštu, kitiems tai kvaila, o kiti lygiai tą patį daro savo namuose. Ar galima bučiuoti gyvūnus, ar geriau susilaikyti?

Gyvūnų bučiavimas, meilės demonstravimo forma

Emocingi šeimininkai nori savo gyvūnams parodyti kuo daugiau meilės. Žmonės bučinius suvokia kaip kažką gražaus ir gero, tačiau gyvūnai ne visai žino, kaip elgtis su tokiu gestu. Paprastai jiems tai nesvarbu, tačiau gali atsitikti taip, kad augintinis nebus patenkintas tokiu jautrumu. Katės nėra labai patenkintos, kai žmonės yra per arti jų veido, todėl jei tikrai norite jas pabučiuoti, venkite galvos. Jei matote, kad jūsų katė blogai jaučiasi, nieko nedarykite per jėgą, nes tai tik sukels jai diskomfortą. Šuo yra šiek tiek atviresnis meilei ir, jei pasitiki šeimininku, noriai priima meilius gestus. Tačiau tai nėra taisyklė. Kartais bučiniai gali būti asmeninės erdvės pažeidimas ir stresą sukeliantis veiksnys. Tokiose situacijose gyvūno organizmas vadovaujasi instinktu ir gali blogai baigtis abiem pusėms.

Ar galite pabučiuoti šunį ar katę?

Bučiuoti savo augintinį nėra pati geriausia idėja. Jis turi skirtingą bakterinę florą, o nekaltas bučinys gali perduoti žmonėms net 70% gyvūnų patogenų. Ar jie pavojingi? Atsakymas čia nėra aiškus. Taip, augintinio seilėse ar kailyje yra daug mikroorganizmų, tačiau, pasirodo, jų mažiau nei ant žmogaus odos. Žmonės, kurių imunitetas silpnas, ir nėščios moterys turėtų saugotis tiesioginio kontakto. Nerekomenduojama bučiuoti gyvūnų, ypač aplink snukutį, kad nebūtų sutrikdytas augintinio patogumas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *