Ar galime suprasti vienas kitą be žodžių

Dažnai kartoju savo artimiesiems: „Minčių skaityti nemoku. Kalbėkitės su manimi…“ Kol žmogus nepasakys, labai sunku ar apskritai neįmanoma suprasti, apie ką jis galvoja, ką jaučia.

Tylėjimas pavojingas bet kokiuose santykiuose. Mes kaupiame savyje neišsakytus dalykus, jie sandėliuojasi širdyje, o paskui viskas baigiasi tikru ugnikalnio išsiveržimu. Gausime konfliktą, kuris negatyviai paveiks ir santykius, ir visų pirma mus pačius.

Neišsakyti jausmai vis tiek anksčiau ar vėliau primins apie save. Bet kokiai energijai reikalingas judėjimas, o jeigu energiją slopinsime, ji ims ieškoti kitų būdų prasiveržti į paviršių.

Žodžiais mes informuojame apie viską, ką išgyvename. Per žodžius vienas kitą suprantame, atskleidžiame save ir savo jausmus.

Labai svarbus faktorius – žodžių nuoširdumas.

Svarbu kalbėtis. Jei kažkas neramina – pats geriausias būdas išspręsti klausimą yra jį aptarti.

Nutylėjote, atidėjote ateičiai, nusprendėte, jog žodžiai gali įžeisti – reiškia, visą tą susikaupusį negatyvą nešiojatės su savimi, pastoviai sukate savo galvoje, eikvojate tam begalę energijos, dėl atsiranda nuolatinis nuovargis ir dar rimtesni simptomai.

Žmonės nebemoka kalbėtis vienas su kitu, dalintis jausmais ir paskui patys dėl to kenčia.

Užgniaužti ir nuslopinti jausmai dažniausiai prasiveržia riksmais, žmonėms atrodo, kad būtent tokia bendravimo forma padės kitiems juos išgirsti ir suprasti. Tačiau riksmais dar niekam nepavyko sulaukti adekvačios reakcijos.

Nereikia bijoti kalbėtis, nėra tokių klausimų, kuriuos būtų neįmanoma aptarti ramiu dialogu.

Jeigu aiškinatės santykius, kalbėkite apie save, o kitam žmogui skirti žodžiai turi būti be pretenzijų ir žeminimo. Žemindami kito žmogaus orumą, jūs pirmiausiai žeminate patys save.

Žodžiai – labai galingas instrumentas. Išreikškite savo jausmus žodžiais, mūsų artimiesiems labai svarbu žinoti, ką jaučiame. Kai žmogus tyli, aplinkiniai gali neteisingai traktuoti jo požiūrį į juos.

Santykiuose su artimaisiais būtina kalbėti apie tai, kas neramina, nepatinka, būtina dalintis džiaugsmu ir išgyvenimais. Visa tai be galo svarbu, kad santykiai būtų sveiki ir harmoningi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *