Arklys nudvėsė. Nulipk

Suprasti, kad arklys nudvėsė, raitelis gali anaiptol ne iš karto, kad ir koks tai būtų akivaizdus faktas, stebintiems iš šalies. Stebėtojai su užuojauta įtikinės tą raitelį nulipti nuo arklio lavono, eiti toliau savo kojomis arba išsirinkti kitą keturkojį draugą. Tačiau tasai dar ilgai bandys reanimuoti nebegyvą vargšo gyvuliuko kūną visais jam prieinamais būdais, bijodamas pripažinti tai, kas akivaizdu – arklys nudvėsė.

Šią sena indėnų išmintį galima pritaikyti kalbant apie pasibaigusius santykius, kai vienas iš tų santykių dalyvių niekaip negali suprasti, jog tai pabaiga. O kartais to nesupranta abu. Nulipti nuo arklio baisu. Neaišku, kas bus toliau tame milžiniškame, bauginančiame ir abejingame tavo likimui pasaulyje. O ką, jeigu apskritai daugiau niekada su niekuo? O ką, jeigu tai visai ne lavonas, o viso labo krizė, liga? Ir jeigu visos turimos reanimacijos priemonės nepadeda, tai gal jos viso labo neefektyvios ir galima kažkaip kitaip?

Paprasčiausiai nulipk nuo arklio.

SAVIUGDA IR TOBULĖJIMAS - paprastai apie psichologiją ir saviugdą

Nors tai, žinoma, nėra paprasta. Galima dar ilgai sėdėti ant jau irti pradėjusio kūno ir galvoti, jog tai ir yra gyvenimas. Ramus, patogus ir saugus. Jausti, kad jau nelabai koks kvapelis sklinda, bet apsimesti, kad taip ir turi būti. Užsikimšti nosį.

O tu imk ir nulipk.

Atlik fizinį veiksmą. Tegu jausmai ir mintys vis dar tebelaiko tave tame patogiame balne. Pakelk nuo jo savo užpakalį, atsistok ant kojų, ženk porą žingsnių. Pasitrauk atokiau. Apsidairyk aplinkui. Susirask tuos, kurie galės padėti išgyventi šią dramą, ar tai būtų draugai, ar artimieji, ar psichologai, pagaliau. Tik neieškok naujo jauno, ar nelabai jauno arklio. Bent jau dabar, šiuo momentu.

Tik praėjus šiek tiek laiko, kai jau pavaikščiosi savo kojomis, pajausi žemę po jomis ir suprasi, kad iš esmės gali ir pats vaikštinėti – tik tada gali vėl užmesti akį į bėginėjančių aplinkui žirgų kaimenę. Ir pamėginti su kuriuo nors iš jų susidraugauti.

Tik tada visas tavo mintis apie galimybę išsaugoti bent šiokius tokius santykius su buvusiu/buvusia galima pamėginti įgyvendinti šiame naujame tavo gyvenime. Jei tau šito vis dar kažkodėl reikia.

Pavyzdžiui, pasilikti draugais. Jeigu tik tai apskritai įmanoma…

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *