Baisu mylėti

Vis dažniau mes renkamės ne meilę, o tariamą saugumą. Mums atrodo, kad nepasitikime vyrais (ar moterimis), o iš tikrųjų nepasitikime savimi.

Kai patiriame apgaulę, išdavystę ar sunkų išsiskyrimą, mums skauda. Ir tai normalu. Bet mes tiek bijome susidurti su tuo skausmu dar kartą, kad nusprendžiame daugiau niekada nemylėti. Panašiai elgiasi vaikas, kuris apsidegino, čiupęs lygintuvą, ir nusprendė daugiau niekada gyvenime jo neliesti, nes tai teikia skausmą. Arba vaikas, kuris nukrito nuo dviračio ir prisiekė niekada daugiau gyvenime ant jo nesėsti – tai kelia skausmą. Ir jis niekada nesužinos, koks kaifas lakstyti dviračiais su draugais.

Klausimas čia paprastas – kaip išmokti darbuotis lygintuvu, kad neapsidegintum. Arba išmokti važiuoti dviračiu, išlaikyti pusiausvyrą ir pasitikėti savimi. Žinoma, vis tiek nėra jokių garantijų, kad atsitiktinai neapsideginsime ar nenukrisime nuo dviračio. Tačiau po to atsistosime, nubrozdinti keliai užgis ir važiuosime iš naujo.

Tas pats su meile – mes atsisakome nuostabaus jausmo vardan saugumo iliuzijos, o iš tikrųjų vardan nuosavų baimių. Užuot pasisėmę patirties ir suradę vidinę atramą, užuot pasitikėję savimi ir suvokę, kad jeigu tai vėl nutiks gyvenime, tai skaudės, bet mes tai įveiksime. Būtent dėl to kalba eina apie nepasitikėjimą savimi, o ne priešinga lytimi.

Taip atsitinka, kai išgyventa patirtis buvo traumuojanti ir dabar gyvenate potrauminėje būsenoje – žaizdos užsitraukė, bet neužgijo ir dėl to pakartotinai nukritus skauda dar labiau negu prieš tai.

Būtina gydyti šias žaizdas, kad meilės daugiau netapatintume su skausmu. Būtina dirbti su praeityje įgyta patirtimi, susirasti atramą savyje, kad neįsiveltume į skausmingą meilę, kai kartu su pasibaigusiais santykiais subyra visas mūsų pasaulis. Būtina užmegzti kontaktą su savimi ir tada mes nebetęsime santykių, kuriuose mums bloga ar skauda, mes liksime ten, kur mums gerai. Reikia išmokti pasitikėti savimi, kad žinotume, jog jeigu ir nukrisime, tai prilipdysime gyslotį prie nubrozdinto kelio ir važiuosime toliau.

Ir tada mylėti darosi nebaisu. Net jeigu suprantame, kad meilė galbūt ne visiems laikams.

O jums baisu mylėti?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *