Berniukai – kairėn. Mergaitės – dešinėn

Niekam ne paslaptis, kad asmenybės pamatai paklojami vaikystėje ir pakloja juos tame tarpe ir mokytojai mokykloje. Vadinasi, kad visuomenė būtų sveika, reikia turėti efektyvų švietimą.

Ne taip jau ir seniai visame civilizuotame pasaulyje berniukai ir mergaitės mokėsi atskirai. Tik šeštame dešimtmetyje prasidėjo eksperimentai su mišriomis klasėmis.

Remdamiesi šio iki šiol tebesitęsiančio eksperimento rezultatais, mokslininkai jau padarė kelias svarbias išvadas.

  • to paties amžiaus mergaitės ir berniukai mokosi skirtingai.
  • polinkiai ir veiklos prioritetai klostosi, priklausomai nuo lyties.
  • bendras mokymasis trukdo vaikams koncentruotis ties mokymosi procesu, juoos blaško santykiai tarp lyčių.
  • berniukai greitai moteriškėja, mergaitės – vyriškėja.

Pati pavojingiausia bendro mokymosi pasekmė yra, be jokios abejonės, lytinės orientacijos iškraipymas. Berniukai ir mergaitės iš prigimties turi skirtingus, lyties nulemtus, elgesio modelius. Mokydamiesi kartu, ir berniukai, ir mergaitės priversti žaisti pagal tas pačias, vienodas taisykles. Kaip pasekmė – jiems tenka keisti savo elgesį, kad jis atitiktų pedagogų lūkesčius. Rezultate mergaitės mokosi elgtis kaip berniukai, o berniukai – kaip mergaitės.

Visa tai vyksta tuo metu, kai ne seksualiai motyvuotas bendravimas tarp lyčių keičia vaikų hormoninį foną. Neišvengiamos tokio bendravimo pasekmės yra depresija, problemos bendraujant su priešinga lytimi, kurios iškils ateityje, ir netgi prarastas sugebėjimas sukurti šeimą.

Ką daryti?

Šiuo metu mūsų visuomenėje neįmanoma įvesti griežtos lyčių diferenciacijos, nesukėlus rimtų sukrėtimų. Išeitis tik viena – reformuoti švietimo sistemą. O kad reforma vyktų švelniai ir duotų teigiamų rezultatų, būtina adaptuoti ją šio laikmečio realijoms.

Šiuo metu kai kuriose šalyse jau vykdomi vaikų mokymo atskirai eksperimentai. Juos akylai stebi psichologai: diagnozuoja vaikus, rengia treningus pedagogams, susitikinėja su tėvais, dirba individualiai su mokiniais. Jų nuomone, mokymas atskirai itin naudingas vaikams, kurie turi problemų su sveikata, auklėjimu ir pažangumu.

Kokie mokymosi atskirai privalumai? Pedagogai juos jau aptiko, ir ne vieną:

  • padidėja pažangumas. Mergaitėms, kurias paauglystės metais jaudina ne tiek pamokos, kiek išvaizda, mokantis atskirai yra lengviau susikoncentruoti ties dėstomu dalyku.
  • išauga darbingumas. Galima daugiau įsisavinti per pamoką, detaliau išnagrinėti sudėtingas temas.
  • lengviau palaikyti tvarką, nuteikti vaikus darbui.
  • pagerėja psichologinė mokinių būsena, jie komfortiškiau jaučiasi mokykloje.
  • vaikai nesigėdina neteisingai atsakyti, ar perklausti, jei kažko nesuprato.
  • per fizinio lavinimo pamokas mergaitės nekompleksuoja baseine, drąsiau atlieka pratimus. Kaip ir berniukai nesigėdina pasirodyti silpnesniais.

Tuo pat metu, savaime suprantama, už klasės ribų berniukai ir mergaitės ir toliau turi bendrauti tarpusavyje.

Toks požiūris, mano manymu, yra optimalus, kadangi čia atsižvelgiama į šių dienų realijas ir tuo pat metu išsaugomos lytinės orientacijos tradicijos, auklėjami pilnaverčiai vyrai ir moterys.

Svarbiausia žmonėse yra prigimtis, kurios neįmanoma įveikti, kad ir kaip besistengtume. O ir nereikia to daryti, juk ta prigimtis – tai milijonus metų trukusios evoliucijos rezultatas. Kur kas geriau ir teisingiau kurti gyvenimą, remiantis gamtos dėsniais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *