Dažniausiai pasitaikančios psichologinės nutukimo priežastys

Neretai pasitaiko, kad antsvorį turintis žmogus laikosi visokiausių dietų, bet rezultatų nepasiekia. Jis nesusimąsto, kad šalia fizinių nutukimo priežasčių (netinkamos mitybos, nejudraus gyvenimo būdo) egzistuoja ir psichologinės.

Svarbu suvokti, kad niekas mūsų organizme nevyksta šiaip sau. Juk kūnas – tik sielos apvalkalas.

Dėl kokių psichologinių priežasčių ima augti svoris?

I. Troškimas jaustis saugiam

Antsvoris sukuria šarvų efektą. Jis tarsi saugo žmogų nuo gyvenimo sunkumų ir pavojų. Toks žmogus sielos gilumoje būna labai pažeidžiamas, perdėtai jautrus. Be antsvorio, jam būtų nejauku gyventi, jis jaustųsi nuogas.

Ką daryti? Reikia suprasti, ko jūs bijote. Kodėl nepasitikite žmonėmis? Prisiminkite tą situaciją, kai artimas žmogus sukėlė jums skausmą, ir kokią pamoką jums siūlė ta situacija. Prisiimkite už ją atsakomybę. Ir atleiskite tam žmogui. Išsivaduoti nuo baimės bus galima tik tada, kai nustosite jaustis aplinkybių auka ir sutiksite būti savo gyvenimo šeimininku.

II. Dėmesio troškimas

Antsvoris žmogui padeda tapti didesniam pagal apimtį ir patraukti daugiau dėmesio į save, tapti labiau pastebimam. Jo kūnas tarsi šaukia: „Aš esu čia! Man taip reikia jūsų meilės! Palaikymo, supratimo, pripažinimo!“

Jis trokšta gauti iš svetimų žmonių tai, ko jam nedavė tėvai vaikystėje. Ir organizmas pakluso jo valiai. Meilės ir dėmesio alkį jis suvokia kaip įprastą alkį. Žmogus stengiasi užpildyti savo sielos tuštumą maistu. Jis valgo daug saldumynų, daug riebių produktų. Daug visko. Svoris auga kartu su juo ir jo nepasitenkinimu savimi, nes trokštamos meilės ir dėmesio žmogus vis tiek negauna, tik nustoja patikti sau. Ratas užsidaro, žmogus patenka į spąstus.

Sureguliuoti svorį galima tik suvokus psichologines nutukimo priežastis. Priešingu atveju teks beviltiškai kovoti su papildomais kilogramais. Kol žmogus laikosi dietos, tol svoris krenta. Kai tik liaunasi, kilogramai priauga dvigubai. Tokia kova gali tęstis visą gyvenimą ir išsekinti žmogaus psichiką.

III. Antsvoris, kuris susikoncentruoja apatinėje kūno dalyje, gali „įžeminti“ žmogų

Taip atsitinka kūrybingoms asmenybėms, kurios per daug savo mintimis skrajoja padebesiais. Antsvoris tarsi įžemina žmogų, primindamas jam, kad šalia dvasinių dalykų egzistuoja ir žemiškieji.

Jeigu antsvoris koncentruojasi viršutinėje kūno dalyje, jis gali ir „pakylėti“ žmogų, primindamas, kad gyvenimas susideda ne tik iš materialių dalykų. Taip pat jis gali palaikyti žmogaus pusiausvyrą, jeigu būna susitelkęs pilvo ir liemens srityje. Toks žmogus būna per daug linkę pulti iš vieno kraštutinumo į kitą.

Tik suvokę psichologines savo antsvorio priežastis, galime jo atsikratyti. Nereikia kovoti su juo, nes kova visada reiškia prievartą. Užteks išsiaiškinti, kokiu būdu papildomi kilogramai jums palengvina gyvenimą. Padėkokite jiems už tą misiją, kurią jie atlieka.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *