Dešimt būdų sielai pasotinti

Sielą patenkina tik tiesa, yra pasakęs Waltas Whitmanas. Galėtumėte nusistebėti: ar tikrai galite sau leisti prabangą rūpintis sielos poreikiais, kai dabar gyvenimas toks sudėtingas? Būkite tikri, rūpinimasis siela nėra uždavinys, kurį galima atidėti lengvesniems laikams. Kai pamirštate savo sielą, gyvenimas tampa blankus ir sausas, jaučiamės tušti. Ir būtent sudėtingais laikais mūsų siela kaip niekad aštriai ieško peno.

Kai jaučiatės „užstrigę“ ir, regis, gyvenimas lyg sustojęs, galima lažintis, kad siela ieško jūsų dėmesio. Siela ragina mus pamatyti naujomis akimis, pakeisti požiūrio tašką. Kai mums visur dega raudona šviesa, kai durys užsidaro ir kelias tampa neberyškus, siela kviečia mus atverti naujas galimybes, tas, kurios glūdi už mūsų gebėjimo pamatyti dabar.

Sielos keliai ne visuomet sutampa su mūsų asmenybės užgaidomis… Ego siekiamybė – tobulybė, ego neatleidžia klaidų. Jo kelias – siauras ir tiesus, ir kadangi nėra vietos klaidoms, mažai vietos ir mokymuisi bei išminčiai įgyti.

Tačiau siela trokšta mokytis ir įgyti išminties; svarbu bet kas, kas tik gali pasitarnauti šiam tikslui. Ne tiek svarbu, kokį kelią renkamės, kiek tai, kaip tai padės mums atrasti savo tiesas. Siela klajoja retai rinkdamasi išmintus kelius – dažniau ten, kur dar nebūta, neišbandyta.

Nesakykit: „Aš radau tiesą“, verčiau sakykit: „Radau kažkurią tiesų”. Nesakykit: „Radau sielos taką“, verčiau sakykit: „Sutikau sielą, einančią mano taku“. Nes siela vaikščioja visais takais. Siela neina viena kryptimi ir neauga kaip nendrė. Siela išsiskleidžia kaip daugybę žiedlapių turintis lotosas. – Kahlil Gibran, „Pranašas“

Mūsų sielos trokšta to, kas yra svarbiausia mūsų išgyvenimui. Siela nesirūpina, ar jos reikalavimai tinka mūsų asmenybėms. Sielai šie žemiški kūnai ir asmenybės reikalingi tam, kad pereitų į kitą klasę. Ji alksta naujų žmogiško kūno patirčių, kadangi mūsų žmogiška kelionė suteikia daug naujų erdvių sielos išminčiai.

Taigi kyla klausimas: kas maitina jūsų sielą? Kas uždega jos ugnį? Kas padeda jums išgyventi sunkius laikus ir tapti stipresniais? Atsakymai į šiuos klausimus yra vaistai, kurių ieško jūsų siela. Suraskite savuosius. Čia pateikiu savo top dešimtuką.

Dešimt būdų maitinti sielą

Sakyti tiesą

Kai mums reikia rasti atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus, kalbame apie tai, kad reikia „ieškoti savo sielos“. Mūsų siela yra mūsų pačių tiesos vieta, ir jai reikia tiesos. Mes turime siekti tiesos ir ją sakyti. Jei išvengsite tiesos, jūsų siela tai žinos, ir anksčiau ar vėliau jums reikės grįžti prie temos, kurios vengėte. Sielai reikia nei daugiau, nei mažiau – tik nuogos tiesos.

Leisti laiką gamtoje

Leiskite laiką arčiau žemės ir pažinsite jos sielą. Kai pažinsite gamtos sielą, pažinsite ir savąją. Leiskite laiką gamtoje, leiskite sau susijungti su visomis gyvomis būtybėmis ir surasite savo vietą gyvenimo tvarkoje. Pamatysite save kaip gamtos dalį, tokią, kaip žvaigždės ar medžiai. Gamtoje siela pailsi.

Patirti savo patirtį

Siela trokšta patirčių. Jai patinka jos visos! Siela nesirenka skausmo ar malonumo; jai reikia tos patirties, kuri tuo momentu yra teisinga. Kai užplūsta liūdesys ar sielvartas, jauskite juos, išgyvenkite juos. Per šias sunkias emocijas atsivers naujos durys ir ateis didžiulė laisvė. Kai ateis džiaugsmas ir aistra, neslėpkite jų.

Išeiti iš rėmų

Išeikite iš savo gyvenimo rėmų. Štai ko trokšta siela. Siela siekia galimybių, kurios galimos pasiekti tik išėjus iš pažįstamų, saugių, patogių dalykų rato. Ji nesuvokia žodžio „neįmanoma“. Tai, kas jau žinoma – yra jau žinoma. Sielai svarbiausia – nepažinta, kur visi dalykai įmanomi. Siela kviečia išeiti iš rėmų – sekite paskui.

Išmokti šokti lietuje

Jūsų gyvenime bus akimirkų, kai nešvies saulė. Vis tiek šokite. Bus laikas, kai gyvenimas taps skausmingas. Šokite su savo skausmu. Nušvieskite savo sielos skausmą. Šokite, nesvarbu, ką jums siūlo gyvenimas. Siela – puikus šokėjas. Leiskite jai šokti!

Nekontroliuojamai juoktis

Juokas – geras vaistas sielai. Niekas taip nepakelia nuotaikos ir nepalengvina sielos, kaip geras juokas, kuris prasideda pilve ir pereina per visą jūsų kūną. Panašu į orgazmą! Sielai reikia orgazmų lygiai taip, kaip kūnui. Su kuo daugiausia juokiatės? Skirkite „juoko pasimatymą“ bent kartą per savaitę. Atrodykite juokingi, pakvaišę – visaip, kaip tik nemėgsta jūsų ego.

Medituoti

Medituoti – reiškia, įžengti į sielos vidinę šventovę. Čia išgirsite, ką šnibžda jūsų siela. Meditacija – lyg vanduo perėjus ištisą dykumą. Ji numalšina sielos troškulį tylai ir ramybei.

Rašyti dienoraštį

Rašau dienoraštį jau daugiau nei trisdešimt metų, ir matau, kaip dabar mane kankina tie patys klausimai, kaip ir prieš trisdešimt metų. Tiesiog esu kitoje rato pusėje. Žvelgiu giliau. Mąstau išmintingiau. Būtent per rašymą regiu savo sielos kelionę. Tai lyg įrodymas, kad tu čia buvai, tu gyvenai, mylėjai, praradai, išmokai. Užrašykite savo sapnus – tai sielos kalba.

Mylėti beatodairiškai

Kiek mylėjote šiandieną? Ar mylėjote gyvenimą, pasaulį? Ar mylėjote atvira širdimi? Ar mylėjote besąlygiškai? Būtent tai yra svarbu. Siela čia ateina mokytis mylėti, ir netgi, o gal pirmiausia – tai, ką ego regi kaip neįmanoma mylėti. Mylėkite nemylimas savo ir kitų asmenybės dalis ir jūsų siela patirs ramybę.

Jausti šventybę

Sielai viskas yra šventa. Kiekviena akimirka, kiekviena patirtis, kiekvienas žolės stiebas, kiekvienas ropojantis gyvis, kiekvienas verkiantis vaikas, kiekviena išriedėjusi ašara, kiekvienas meilės gestas, kiekvienas gerumo veiksmas… viskas yra šventybė. Pripildyti šventybės jausmu kiekvieną gyvenimo momentą – sielos misija.

Štai keli mano mėgstami būdai sielai maitinti ir puoselėti, o kokie jūsiškiai? Kas jums yra vaistai sielai?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *