Dešimt netikėtų aukšto intelekto požymių

Nenorminė leksika, juodojo humoro pomėgis ir meilė katinams… Pagal kokius požymius galima atskirti aukštu IQ pasižyminčius žmones ir kokių čia esama niuansų? Pasitikrinkite – ar rasite sutapimų?

Jūs – kairiarankis

Pasaulyje, pritaikytame dešiniarankiams, kairiarankiškumas atrodo abejotinas pranašumas. Kairiarankiams tenka naudotis kitokiomis žirklėmis, keisti pelės vietą prie kompiuterio bei taikstytis su prietarais ir išankstiniais nusistatymais.

Tačiau atlikus tyrimą buvo nustatytas aiškus kairės rankos dominavimo ir gabumų matematikai ryšys (tiesa, akivaizdi ir priklausomybė nuo amžiaus, lyties ir darbo pobūdžio).

Jūs nepasižymite valyvumu

Vadybininkams ir biuro darbuotojams tvarkingas darbo stalas būtinas kaip oras: vienas pamestas dokumentas gali pridaryti nemalonumų visai darbovietei. Bet jeigu jūsų darbas yra susijęs su naujų gaminių kūrimu, grafikos dizainu arba straipsnių rašymu, apšiukšlinta darbo vieta gali skatinti kūrybiškumą.

Groningeno universiteto specialistai daro išvadą, kad aplinkinė erdvė daro didelę įtaką mąstymui. Pavyzdžiui, kai matome, kad aplinkui viešpatauja chaosas, smegenys pasąmoningai persijungia į informacijos rūšiavimą, todėl mąstoma aiškiau.

Jūs virtuoziškai keikiatės

Tie, kas mėgsta kalbą pagardinti stipriais žodelyčiais, dažnai būna laikomi riboto proto žmonėms. Bet psichologai nustatė, kad keiksmažodžių žinojimas ir mokėjimas juos vartoti – greičiau pliusas.

Eksperimento dalyviai, pasižymintys aukščiausiu IQ ir didžiausiu žodynu, per minutę prisiminė daugiausia keiksmažodžių. Apie žmogaus intelektą sprendžiame pagal tai, kaip jis kalba. Nenorminės leksikos vartojimas kelia asociacijas su visa puokšte neigiamų charakteristikų: išsilavinimo trūkumu, silpna savikontrole, agresyvumu. Bet toks vertinimas ne visada būna tikslus.

Mokate kitus juokinti

Psichologų manymu, humoro jausmas ir aukštas intelektas yra glaudžiai susiję. Jie nustatė, kad humoras labiausia siejasi su verbaliniu intelektu, kadangi humoras grindžiamas žodiniais paradoksais. Neatsitiktinai humoras yra laikomas seksualiai patraukliu. Jis signalizuoja, kad kalbantysis yra išradingas, moka mąstyti nestandartiškai ir problemas vertina filosofiškai.

Jūs – „pelėda”

Nors sutrikdžius biologinius ritmus naktinis būdravimas gali neigiamai atsiliepti sveikatai, tyrimai rodo: palyginti su „vieversiais”, „pelėdos” geba ilgiau susikaupti ir lėčiau pavargsta. Be to, jos vidutiniškai uždirba daugiau ir užima aukštesnes pareigas.

Mėgstate juodąjį humorą

Morgas. Kūno atpažinimas. Chirurgas atverčia paklodę. Moteris: „Taip, tai tikrai mano vyras. Beje, kokiais milteliais skalbiate paklodes? Tokios baltos!”

Šis anekdotas patiks toli gražu ne visiems. Tačiau, kaip rodo australų psichologų tyrimas, panašaus humoro mėgėjai pasižymi aukštesniu (lyginant su kitais) intelektu. Iš kur toks ryšys, iki galo nėra aišku.

Jį galima aiškinti tuo, kad „iššifruodami” anekdotą paleidžiame sudėtingus kognityvinius procesus. Tiesa, kad ir koks būtų intelekto lygis, gebėjimas suprasti juodąjį, kaip ir paprastą humorą, gerina nuotaiką.

Esate linkę dažnai nerimauti

Paguoda tiems, kas ateityje įžvelgia nesibaigiančias problemas: bent jau jų intelektas yra pakankamai išsivystęs, kad pajėgtų rasti išeitį.

Psichologai iš Kanados nustatė, kad tie, kas galvoje nuolat nagrinėja praeities neigiamą patirtį arba nerimauja dėl ateities, gauna aukštus verbalinio intelekto testo įvertinimus.

Tiesa, to paties tyrimo metu nustatyta, kad tų žmonių neverbalinio (socialinio ir emocinio) intelekto rodikliai yra žemesni Tikriausiai jiems geriau rinktis patarėjo arba analitiko poziciją.

Esate savikritiški

Reiškinys, žinomas kaip Daningo-Kriugerio efektas: mažiau kompetentingi ir žemesnio intelekto žmonės yra linkę pervertinti savo gebėjimą suvokti problemą (kaip ir apskritai savo protinius gebėjimus), o ekspertai ir intelektualai, priešingai, greičiau savimi suabejos. Beje, apie tai kalbėjo jau Sokratas: žinau, kad nieko nežinau.

Mylite kates

Vertinant kačių mėgėjus ir „šunininkus” daugiau taškų gauna pirmieji: 2014 m. atliktas tyrimas vienareikšmiškai parodė, kad kačių mylėtojai mąsto plačiau ir pasižymi subtiliu skoniu. O tie, kas pirmenybę teikia šunims, yra energingesni ir paslankesni.

Jūs – vyriausias vaikas šeimoje

Aukštesnis IQ yra būdingas pirmagimiams. Prof. Peteris Kristensenas iš Oslo Nacionalinio darbo higienos instituto mano, kad šis ryšys paaiškinamas veikiau socialinėmis negu biologinėmis priežastimis. Vyresniesiems paprastai tenka labiau susikaupti ir prisiimti atsakomybę. Tai tikriausiai atsiliepia ir jų požiūriui į mokymąsi.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *