Dešimties žingsnių taisyklė arba Santykiai be saviapgaulės

Mylintis žmogus tikisi sukurti ir išplėtoti puikius santykius, investuoja į juos savo resursus. Tačiau įvykiai gali klostytis pačiais įvairiausiais variantais. Žmogus gali taip ir nesulaukti atsako, meilės objektas savo jausmus gali nuolat atidėlioti, gali laikytis neaiškios pozicijos ir panašiai. Tada žmogus pats sau užduoda klausimus:

Ar nebus taip, kad aš pats sau susigalvojau šiuos santykius?

Ar verta toliau kažko tikėtis?

Ar yra prasmės ir toliau stengtis dėl šių santykių?

Daug neaiškumų suprasti padeda taip vadinama „Dešimties” žingsnių taisyklė. Esmė labai paprasta. Įsivaizduokite, kad stovite su partneriu vienas priešais kitą ir jus skiria 20 žingsnių. O lygiai per vidurį jūsų laukai abipusė meilė ir laimingi santykiai. Tik norint tą tašką pasiekti, kiekvienas turi žengti savus 10 žingsnių vienas kito linkui.

Aš žengiau savus dešimti žingsnių, daugiausia – vienuolika. Ir daugiau nė žingsnio į priekį. Svarbu turėti aiškią ir griežtą poziciją, analogiškus orientyrus, kad nepatektume į nuosavų iliuzijų spąstus. Pilnaverčiai, ateitį turintys santykiai – tai santykiai, kurie reikalingi abiem partneriams, į kuriuos jie abu investuoja pastangas.

Realistiška pozicija. Būtina pripažinti faktus tokiais, kokie jie yra. Neįklimpti į saviapgaulę, negyventi svajonėmis ir lūkesčiais. Jeigu jūsų partneris neįveiks dešimties žingsnių, susitikti su juo nesigaus. Jis eina į kitą pusę.

Lygiavertis indėlis. Laikas, energija, žinios, rūpinimasis, bendravimas, pinigai ir dar daugybė visokių resursų… Jei žmogus viso to neinvestuoja į santykius, reiškia, jis jais neypatingai suinteresuotas, nelaiko jų „savais” ir prioritetiniais. Turi būti balansas, abipusiškumas.

Sąžiningumas su savimi. Jūs jau nuėjote savus dešimt žingsnių ir žvelgiate į priekį – ateina kas nors jūsų linkui, ar deda jis kokias nors pastangas? Nereikia savęs apgaudinėti. Anksčiau ar vėliau vis tiek teks pripažinti realią situaciją.

Sąžiningumas su partneriu. Jeigu esate pasirengę žengti savus dešimt žingsnių ir laukiate iš partnerio to paties, svarbu, kad jis sužinotų jūsų poziciją. Tegu žino ir supranta, kad jums tai svarbu. O jei nesate pasiruošę, jeigu tai ne jūsų kelias, ne jūsų santykiai ir ne jūsų žmogus – pasakykite jam apie tai. Kuo anksčiau jis viską supras, tuo greičiau galės atsigauti. Kas žino, galbūt kada nors ir jūs atsidursite tokioje situacijoje, kai teks laukti ir mylėti be atsako.

Laiku sustoti arba laiku žengti žingsnį. Kažkam iš jūsų laikas sustoti, juk dešimt ar vienuolika žingsnių jau žengti. Kad ir kaip jums to norėtumėte, likusio atstumo už partnerį jūs nenueisite, tai jo darbas. O kažkam atvirkščiai – verta paspartinti žingsnį.

Atminkite šią taisyklę ir kurkite realistiškus santykius.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *