Feynmano metodas. Gudrybės, padedančios išmokti bet ką

Nobelio premijos laureatas fizikas Richardas Feynmanas suformulavo mokymosi algoritmą, kuris padeda greičiau ir giliau išsiaiškinti bet kokią temą.

„Aš ne visada buvau geras mokinys, – prisipažįsta žymus fizikas. – Svarbiausiu dalyku moksluose aš laikiau laiko kiekį, kuris jiems skiriamas. O paskui aptikau kai ką, kas pakeitė mano gyvenimą.“

R. Feynmanas suvokė skirtumą tarp „kažko žinojimo“ ir „žinojimo to kažko pavadinimo“. Tai buvo viena iš svarbiausių jo sėkmės priežasčių.

Mokslininkas sukūrė mokymosi formulę, kuri padėjo jam suprasti studijuojamus dalykus geriau už kitus. Ši formulė buvo pavadinta Feynmano metodu. Ji padės ir jums greičiau ir geriau išmokti bet kokį dalyką, kurio imsitės.

Tema, dalykas ar sąvoka, kurią norite įsisavinti, neturi reikšmės. Imkite bet ką. Feynmano metodas veikia visur. Nuostabiausia, kad jis yra genialiai paprastas ir lengvai pritaikomas.

Įsidėmėkite, kad tai yra ne tik puikus mokymosi metodas, bet ir langas į visai kitą mąstymo būdą.

Štai kokie paprasti Feynmano metodo žingsniai:

1 žingsnis. Išmokykite to dalyko vaiką

Paimkite popieriaus lapą ir parašykite, ką norite išmokti. Užrašykite, ką žinote apie tą dalyką, tarytum aiškintumėte vaikui. Ne savo suaugusiam draugui, o aštuonmečiui, kuris jau turi pakankamai žodinių atsargų ir sugeba susikoncentruoti, kad suprastų pagrindines sąvokas ir sąryšius.

Dauguma žmonių būna linkę naudoti sudėtingus žodžius ir profesinį žargoną, kai kažko gerai nesupranta. Problema ta, kad mes patys save kvailiname, nes nesuvokiame, ko būtent nesuprantame. Bet kokio naudojamo žargono prasmė yra nuslėpti nuo aplinkinių tai, ko mes nesuprantame.

Kai užrašysite idėją nuo pradžios iki galo paprastais žodžiais, kuriuos pajėgtų suprasti vaikas (naudokite tik populiariausius žodžius), jūs padėsite sau giliau suprasti esmę ir supaprastinsite santykius ir sąryšius tarp sąvokų. Jeigu pasistengsite, aiškiai suprasite, kur yra jūsų spragos. Ir tai bus geras dalykas, parodantis, kad sugebate mokytis.

2 žingsnis. Pakartokite

Žengdami pirmą žingsnį, jūs neišvengiamai susidursite su savo žinių ribotumo problema. Kai kur būsite pamiršę kažką svarbaus, nesugebėję paaiškinti ar paprasčiausiai patyrę sunkumų sujungdami esmines sąvokas.

Tai – labai svarbu, nes aptikote savo žinių ribas. Kompetencija – tai savo sugebėjimų ribų žinojimas, o jūs ką tik atradote vieną jų. Nuo šios vietos prasideda mokymasis. Dabar jūs žinote, kur yra spraga, todėl sugrįžkite prie pradinės medžiagos ir išmokite ją iš naujo, kol nesugebėsite paaiškinti jos paprastais žodžiais.

Savo žinių ribų nustatymas padeda apsisaugoti nuo klaidų, kurių mes esame linkę daryti, ir padidina sėkmės šansus panaudojant šias žinias.

3 žingsnis. Organizuokite ir supaprastinkite

Dabar jau turite ranka rašytų užrašų pluoštą. Peržiūrėkite juos ir įsitikinkite, kad per apsirikimą neįrašėte ten kokio nors profesinio termino iš mokymosi šaltinio. Sudarykite iš jų paprastą pasakojimą. Perskaitykite jį garsiai. Jeigu aiškinimas neatrodo paprastas ir skamba keistai, tai bus ženklas, kad jūsų žinios vis dar yra nepakankamos ir reikia jas gilinti.

4 žingsnis (nebūtinas). Pasidalykite

Jei norite būti tikri dėl savo supratimo, su kuo nors pasidalykite savo žiniomis. Idealu bus, jeigu tas klausytojas labai prastai susigaudo toje srityje. Arba suraskite aštuonmetį vaiką. Geriausias žinių testas bus jūsų sugebėjimas perteikti jas kitam žmogui.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *