Frazės, kurį vaikas turėtų girdėti nuo mažų dienų

Suaugęs žmogus turėtų būti atsakingas už vaikus. Juk jie visus suaugusius suvokia kaip mokytojus, kaip sektinus pavyzdžius. Ir netgi frazės, kurias jiems sakome, yra svarbios, jei esame jiems autoritetai.

„Suaugusieji gali klysti”

Dažniausiai sakome priešingai. Kad suaugusieji žino geriau, suaugusieji turi būti išklausyti ir gerbiami. Teoriškai tai dažniausiai teisinga, tačiau pasitaiko išimčių. Ir ganėtinai dažnai. Juk suaugusiųjų tarpe irgi pakanka kvailių.

Net mokytojas mokykloje gali pasakyti visiškai kvailą dalyką. Būtina užtikrinti, kad vaikas išmoktų mąstyti, analizuoti, užuot viskuo aklai tikėjęs. Suaugusieji gali klysti, todėl reikia daugiau klausinėti, kritiškai analizuoti jų žodžius. Šitaip užaugs protingas vaikas.

„Sek paskui savo svajones”

Gaila, bet ir čia mes neretai elgiamės priešingai. Užrašome vaiką į būrelius, kurie jam visiškai neįdomūs. Verčiame gauti vien gerus vertinimus ir netgi stoti į mūsų jiems parinktą universitetą.

Esmė ta, kad jei vaikas pats tyrinės pasaulį, seks paskui savo svajonę, bus tik geriau. Taip, pradžioje jis darys daug klaidų. Tačiau tai padidins tikimybę, kad vaikas atras save, suras savo mėgstamą veiklos sferą. Gyvens laimėje. Juk dabar tiek daug žmonių, kurie visada klausydavo tėvų, todėl taip ir nesuprato, kas jiems įdomu šiame gyvenime.

„Draugystė svarbesnė, nei tau atrodo”

Kai esame vaikai, apie tai negalvojame. Manome, kad draugų visada bus pakankamai. Juk jų yra kieme, darželyje, mokykloje ir universitete. Tačiau taip bus ne visada.

Žmonės baigia mokslus ir staiga supranta, kad neturi draugų. Juk jie jų nevertino, nebrangino, tvirtų santykių nekūrė. Tai neatrodė svarbu. Ir galiausiai daugelis lieka vieni, o tai labai liūdna.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *