Galite net patekti į ligoninę – kas ir kada neturėtų valgyti raugintų kopūstų

Papasakosime, kam draudžiama valgyti raugintus kopūstus ir kokiais atvejais tai gali sukelti problemų.

Rauginti kopūstai yra populiarus užkandis, kurį galima nusipirkti parduotuvėje arba pasigaminti patiems. Tačiau ne visada toks skanėstas yra saugus – daugeliui žmonių jo valgyti nevertėtų.

Kas neturėtų valgyti raugintų kopūstų

Gydytojai sako, kad mėgstami rauginti kopūstai nėra tokie saugūs – jų kontraindikacijos gana rimtos. Nuo tokio užkandžio reikėtų atsisakyti žmonėms, sergantiems hipertenzija ir druskų apykaitos sutrikimu.

Padidėjus druskos kiekiui organizme, padidės kraujospūdis ir padidės patinimai, o tai neabejotinai turės neigiamos įtakos bendrai sveikatai.

Be to, kopūstų būtina atsisakyti ir maitinančioms motinoms, nors nėščiosioms tokie užkandžiai leidžiami – daugeliu atvejų tai padeda lengviau ištverti toksikozę.

Pediatrai taip pat nerekomenduoja duoti raugintų kopūstų mažiems vaikams – kūdikio skrandis nesugeba jų suvirškinti.

Ar galima valgyti raugintus kopūstus sergant gastritu?

Pagrindinė gastroenterologų tezė – paaiškinti, ar raugintus kopūstus galima valgyti turint žarnyno problemų arba sergant virškinamojo trakto ligomis.

Medikai nedvejodami draudžia vartoti užkandį žmonėms, kurie turi:

opą;

gastritą;

pankreatitą;

padidėjusį rūgštingumą;

kolitą.

Sergantiesiems inkstų ar širdies ligomis patariama susilaikyti nuo šio aromatingo užkandžio. Raugintuose kopūstuose yra per daug ląstelienos – toks krūvis ne kiekvienam organizmui priimtinas.

Pažeidus draudimą ir suvalgius pakankamai „sūraus“, kyla didelis pavojus patirti skrandžio skausmus, vidurių pūtimą, edemą ir net tachikardijos priepuolį.

Raugintų kopūstų norma sveikam žmogui yra 150 g per dieną ir tik po pietų, kad produktas spėtų suvirškėti.

Kad išvengtumėte sveikatos sutrikimų, prisiminkite, ar galite valgyti raugintus kopūstus naktį – gydytojai to daryti nerekomenduoja, ypač jei sergama anksčiau išvardytomis ligomis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *