Populiariam įsitikinimui, kad gyvūninio maisto vengimas gali kaip nors paveikti žmonių gyvenimo trukmę, naujas tyrimas rado atsakymą – tai nėra tiesa.
Neseniai žurnale „BioMed Central“ pasirodė tyrimas, kuriame mokslininkai iš JAV Oregono valstijos universiteto pasidalijo didelio masto tyrimo rezultatais. Jis truko 18 metų, jame dalyvavo daugiau nei 117 tūkst. žmonių.
Manoma, kad gyvūninės kilmės produktų vengimas gali sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, tačiau yra ir neigiama pusė, susijusi su tam tikrų medžiagų, pavyzdžiui, vitamino B12, trūkumu.
Mokslininkai bandė išanalizuoti, kaip dieta veikia bendrą mirtingumo statistiką Jungtinėse Valstijose, ir išanalizavo begalę žmonių, užsiregistravusių dalyvauti tyrime dėl prostatos, plaučių, gaubtinės ir tiesiosios žarnos ir kiaušidžių vėžio.
Savarankiškai pateiktų mitybos istorijos anketų analizė parodė, kad maždaug 99,3 proc. tyrimo dalyvių buvo visavalgiai, 0,3 proc. buvo lakto- arba ovovegetarai (leidžiantys sau vartoti pieną ir kiaušinius), 0,3 proc. buvo peskovegetarai (leidžiama valgyti žuvį ir jūrų gėrybių) ir 0,1 proc. buvo veganai (visiškai atsisakė gyvūninės kilmės maisto vartojimo).
Po 18 metų stebėjimo mokslininkai padarė išvadą, kad statistinių skirtumų tarp minėtų grupių mirtingumo rodiklių nėra. Šis tyrimas nepaneigia galimos mėsos atsisakymo naudos, tačiau rodo, kad ji bent kiek pervertinama.