Įdomus fenomenas: kodėl žmones traukia blogos naujienos

Kiekvienas trokšta būti laimingas, patirti kuo daugiau džiaugsmo ir malonumų. Regis, žmonės turėtų sąmoningai vengti bet kokio negatyvumo ir ieškoti džiaugsmingų, pozityvių dalykų, bet iš tikrųjų yra atvirkščiai. Didžiausią populiarumą pelno siaubo, koviniai filmai, kuriuose apstu šiurpių smurto scenų, ir naujienos apie nusikaltimus, nelaimes, katastrofas. Kodėl taip yra?

Interneto portalų, laikraščių, žurnalų ir visos kitos žiniasklaidos populiarumas tiesiogiai priklauso nuo to, kiek įdomi skaitytojams pateikiama medžiaga. Su tuo sunku nesutikti. Deja, pastaruoju metu žiniasklaida akivaizdžiai daugiausia dėmesio skiria tragiškoms, depresiją ir neviltį keliančioms ar tiesiog blogoms naujienoms apie karus, žmogžudystes, nelaimes, plėšimus, katastrofas.

Gal žurnalistai mano, kad tokios sensacingos ir gąsdinančios naujienos įdomesnės už ekonomikos prošvaistes ar medicinos pasiekimus? Ar kad jos paprastesnės ir lengviau suvokiamos? Net skaitytojai neretai prisipažįsta, kad mieliau renkasi blogas naujienas nei geras. Ar jie kartais neapgaudinėja savęs?

Kanadiečių mokslininkai Marcas Tressleris ir Stuartas Soroka surado atsakymą į šį klausimą ir atliko eksperimentus MacGillo universitete. Tyrimo dalyvių jie paprašė išsirinkti ir perskaityti straipsnį iš naujo naujienų portalo. Tuo metu slaptos kameros fiksavo jų akių judesius. Po šios užduoties dalyviai peržiūrėjo žinių įrašą ir turėjo atsakyti į klausimą, apie kurią iš praneštų naujienų jie norėtų perskaityti straipsnelį.

Tyrimo rezultatai parodė, kad dauguma eksperimento dalyvių pasirinko naujienas neigiama tema. Žmonės, kurie intensyviai domėjosi pasaulio įvykiais, buvo linkę pasirinkti „blogas“ naujienas.

Tokią tendenciją mokslininkai aiškina žmonių prigimtiniu instinktu jausti pavojų. Blogos naujienos veikia kaip signalas, pranešantis mums, jog mes turime kažką daryti, kad išvengtume pavojaus.

Mokslininkai M. Tressleris ir S. Soroka mano, kad mes daugiau dėmesio skiriame neigiamiems dalykams, nes mus supantis pasaulis mums atrodo gana ramus ir tylus. Teigiamas požiūris į gyvenimą padaro blogas naujienas labiau pastebimas ir šokiruojančias.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *