Įpročiai, kurie pasmerkia skurdui

SKURDŽIAI VISADA IEŠKO KALTŲ

Vargingas žmogus neprisiima atsakomybės. Dėl savo nesėkmių jis greičiau apkaltins kolegas, viršininką ar sistemą, nei pripažins savo pralaimėjimą. Varguolis mąsto taip: “Jeigu ne JIE, aš seniai būčiau pasiekęs sėkmę”, “Man VISI trukdo ir aš čia negaliu nieko padaryti”.

LAIKO TEMPIMAS

Nuo pat vaikystės mums įperšama sena liaudies “išmintis”: “Septynis kartus atmatuok, aštuntą kirpk”. Laikas bėga, o jūs vis “matuojate” ir galiausiai atsiranda mitresnių, kurie atsikerpa jūsų gabalą ir nusineša. Laimi tas, kuris nebijo žengti pirmo žingsnio ir surizikuoti. Tas, kuris naudojasi savo idėjomis, o ne palaidoja jas savo proto užkaboriuose. Žmogus, mąstantis kaip vargeta, visada tempia laiką, o dėl savo neveiklumo kaltina kitus.

RIZIKA

Skurdžiai nerizikuoja. Jiems priimtinesnės stabilios, tegu ir nedidelės pajamos. Taip ir gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo, guosdamasi iliuziniu stabilumu.

NEMOKAMI MOKSLAI

Tipiškas vargeta užsirašo į begalę nemokamų treningų ir seminarų, kurių daugumos jis taip ir nebaigs klausyti. Rezultatas – žmogus gyvena su iliuzija, kad mokosi, o realiai absoliučiai netobulėja. Nemokamas sūris žinia kur būna… Kad taptum sėkmingu, reikalingas gyvas bendravimas su savo mokytoju, reikalingas aiškus kursas link išsikelto tikslo. Treningo kaina – tai ne tik būsimos sėkmės rodiklis, bet ir jūsų motyvacijos kaina.

SAVIGAILA

Dažnai žmonės mato savo problemų priežastį juos supančioje situacijoje – ar tai būtų nepalanki geografinė padėtis, figūros trūkumai, ar tai žmogus gimė vargingoje šeimoje, negavo pakankamo išsilavinimo, gyvena ne toje valstybėje ir t.t. Vargetos arsenale yra dešimtys progų savęs pagailėti, o pinigų iš savigailos neužsidirbsi.

SKUNDAI IR NIURZGĖJIMAS

Ne paslaptis, kad pinigų trūkumas – negatyvių emocijų priežastis. Skirtingai nei vargeta, žmogus, mąstantis kaip turtuolis, priima nesėkmę kaip laiptelį link numatyto tikslo, jis nepratęs dejuoti ir skųstis likimu. Kartais norisi išsikalbėti, kad tavęs pagailėtų, tačiau lengviau nuo to nepasidaro, o ir pinigų nepadaugės, jų kaip nebuvo, taip nėra.

GALVOTI, KĄ PASAKYS KITI

Sėkmingas žmogus brangina savo individualumą ir nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės. Vargeta, kaip taisyklė, priešingai – didžią dalį jėgų ir laiko eikvoja savo įvaizdžio kitų žmonių akyse palaikymui. Tai darydamas, orientuojasi į sėkmingesnius ir stipresnius žmones. Palyginimas visada būna ne jo naudai, kas suteikia jam dar vieną progą pasiskųsti ir savęs pagailėti.

TUŠČIAS PINIGŲ ŠVAISTYMAS

Varguolis neturi finansinės strategijos. Jo tikslas – užsidirbti ir išleisti. Turtingas gi užsidirbtus pinigus investuoja toliau. Paplitusi mąstymo klaida tokiose situacijose: “Ką aš investuosiu, jeigu nėra pinigų?” Pinigų nėra, dėl to žmogus nebegalvoja apie ateitį. Turtingais tampa ne tie, kurie daug uždirba, o tie, kurie išmoko sumaniai valdyti pajamas.

GREITOS NAUDOS VAIKYMASIS

Vargetos nesiekia mokytis kažko naujo, nedirba perspektyvai, o nori užsidirbti tiesiog čia ir dabar. Tai ryškus vartotojiško elgesio pavyzdys. Žmogus nori visko iš karto, investuodamas minimalias pastangas. Jis panašus į ūkininką, kuris žiemą suvalgo sėklines bulves, nesusimąstydamas, ką reikės sodinti pavasarį.

UŽSIIMTI TUO, KAS PATINKA

Varguolis visada suras 10 kaltininkų, 100 pasiteisinimų ir 1000 priežasčių, kodėl privalo eiti į darbą, kurio negali pakęsti. Jis gyvena mintimis apie penktadienį, keikia paskutiniais žodžiais viršininkus, bet vis tiek kiekvieną pirmadienį paklusniai velkasi į ofisą. Užsiėmimui savais reikalais jam nebelieka laiko. Šitaip, nieko nekeisdamas, jis nugyvena visą gyvenimą.

TUŠČIAS LAIKO ŠVAISTYMAS

Žmogus su varguolio mentalitetu nuolat sprendžia problemą kaip jam “užmušti” laiką. Šita itin negatyvi nuostata turėtų transformuotis į klausimą: kaip man panaudoti laiką maksimaliai naudingai? Rezultate kiekvienas gauna tai, ko siekė – vargeta “užmuša” laiką ir savo gyvenimą, turtingas panaudoja savo laiką naudingai ir dar labiau turtėja.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *