Išeidami iš namų, į kriauklę visada įpilkite saulėgrąžų aliejaus – dalinuosi įdomiu draugės patarimu

Neseniai draugė man davė labai įdomų patarimą, kurį išbandžiau praktiškai. Ir rezultatas man labai patiko. Dabar norėčiau rekomenduoti ir jums.

Kartais pasitaiko situacijų, kai iš paliekame namus ilgesniam laikui. 2-3 savaitėms ar net porai mėnesių. Vykdami į komandiruotę, atostogauti ar tiesiog ilgesniam laikui į užmiestį, į kriauklę būtinai įpilkite augalinio aliejaus. Kam to reikia?

Nemalonūs kvapai bute

Po ilgo nebuvimo namuose daugelis žmonių iš karto pajaučia nemalonų puvinio ir irimo kvapą. Kai kurie iš karto bėga vėdinti šaldytuvo ir tikrina, ar nesupuvo kur nors virtuvėje užsilikęs maistas. Tačiau patyrusi namų šeimininkė iš karto pasakys, kur yra „aromato“ šaltinis.

Visi namo vamzdžiai, nuo kriauklės iki vonios, yra prijungti prie kanalizacijos sistemos. Būtent ten viskas nusiplauna. Kad iš kanalizacijos negrįžtų nemalonus kvapas, kurį skleidžia visa tai, ką žmonės ten nuleidžia, yra numatytos specialios sistemos. Sifonas, kuris montuojamas po kriaukle, specialiai sulaiko vandenį, tai yra taip vadinamasis vandens kamštis arba vandens užraktas. Kol maišytuvas veikia nuolat, sifone esantis vanduo gelbsti nuo kvapų prasiskverbimo į vonios kambarį ar virtuvę. Tačiau jei vanduo ten išdžius, apsaugos nuo „aromato” paprasčiausiai neliks.

Jeigu sifono nėra, savotiški kamščiai montuojami į plastikinius gofruotus vamzdžius, juos tiesiog sulenkus, kad susidarytų vandens susikaupimo vieta. Jeigu vanduo ir ten išdžiūsta, gausime tą pačią problemą – nemalonus kvapas gali priversti jus vėdinti butą valandų valandas.

Kodėl reikalingas augalinis aliejus?

Aliejus, skirtingai nei vanduo, neišdžiūsta. Ir sulėtina jo džiūvimą. Be to, jis padengia savimi vamzdžio sieneles, o patekęs ant nemalonų kvapą skleidžiančių nuosėdų, jas savimi padengia. Todėl prieš ilgesnį išvykimą iš namų į kriauklę įpylę augalinio aliejaus, net ir po 2-3 mėnesių santechnikos neveiklumo nepajusite jokių nemalonių kvapų.

Kad apsaugotumėte savo namus nuo kanalizacijos kvapų, prieš išeidami į kiekvieną angą (kriauklėse virtuvėje, vonioje) įpilkite po 2/3 stiklinės mūsų aprašomos priemonės. O dar angas galima užkimšti kamščiu (kraštutiniais atvejais – paprastu skudurėliu). Tada sugrįžus namo tikrai nereikės vėdinti patalpų ir pirkti oro gaiviklių.

Taip pat reikėtų prisiminti, kad bet kokiems daiktams reikia priežiūros. Pats sifonas turi būti išardomas ir išvalomas bent kartą per šešis mėnesius. Kartkartėmis, bent kartą per metus, išvalykite pačius kanalizacijos vamzdžius. Galite paskambinti specialistui arba naudoti specialias, įskaitant liaudiškas priemones.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *