Įsimylėjimas gali smarkiai paveikti žmogaus smegenų darbą

Amerikiečių ir kinų mokslininkų tyrimai parodė, kad įsimylėjimas gali smarkiai paveikti žmogaus smegenų veiklą.

Mokslininkai pakvietė 100 savanorių dalyvauti jų eksperimente – viskas vyko buvo Kinijos Pietvakarių universitete. Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: pirmoje buvo įsimylėję vienas kitą, antroje – neseniai nutraukę romantiškus santykius, o trečioje – savanoriai, kurie buvo įsimylėję labai seniai arba išvis nepatyrė šio jausmo.

Kad būtų išsiaiškinta, kokį poveikį įsimylėjimo jausmas daro smegenims, visiems eksperimento dalyviams buvo atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Procedūros metu tiriamieji turėjo visiškai apie nieką negalvoti.

Paaiškėjo, kad tiems studentams, kurie išgyveno abipusės meilės jausmą, aktyviausiai veikė tos smegenų sritys, kurios yra tiesiogiai susijusios su emocijomis, socialinėmis žiniomis, motyvacija ir atlygiu. Tiems savanoriams, kurie neseniai nutraukė romantiškus santykius, šios smegenų sritys veikė mažiau aktyviai. Žemiausi smegenų veiklos rezultatai buvo užregistruoti trečiosios grupės dalyviams. Žmonės, kurie ilgą laiką nepatyrė meilės, turėjo pernelyg žemą mažą aktyvumą beveik visose smegenų dalyse.

Pasak ekspertų, pirmą kartą jiems pavyko gauti įrodymų, kad meilė gali aktyviai paveikti smegenų funkcinę struktūrą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *