Išsiaiškinta, pagal kokius kriterijus partneriai renkasi vienas kitą

Binghamtono universiteto (Niujorkas) ekspertai įvardijo pagrindinius parametrus, kuriais vadovaujasi vyrai ir moterys, ieškodami idealios antrosios pusės.

Amerikos mokslininkų tyrime dalyvavo apie 4400 vyrų ir 5300 moterų iš 37 pasaulio šalių. Atlikę plataus masto apklausą, ekspertai padarė išvadą, kad pagrindinis idealaus gyvenimo draugo pasirinkimo kriterijus yra meilė – beveik niekas nedrįsta kurti šeimos be šio jausmo. Be to, labai svarbus ir partnerio statusas: dauguma žmonių nori, kad jų antroji pusė turėtų gerus materialinius išteklius ir užimtų aukštą padėtį visuomenėje.

Taip pat viena svarbiausių apklaustųjų savybių buvo partnerio ištikimybė, maloni išvaizda ir gera sveikata. Išsilavinimas taip pat laikomas svarbiu kriterijumi renkantis gyvenimo draugą – daugelis žmonių stengiasi susirasti partnerį, kuris juos tuo pranoktų. Dauguma apklaustųjų prisipažino, kad šalia savęs nori matyti žmogų, kuris pirmiausia orientuojasi į vaikų auginimą ir šeimos židinio palaikymą.

Kitiems idealios antrosios pusės privalumams galima priskirti komunikabilumą – daugelis respondentų pirmiausia atkreipia dėmesį į bendraujančius ir atvirus, be kompleksų žmones. Nereikia pamiršti ir religijos veiksnio: tikintieji nori, kad jų antroji pusė išpažintų tą pačią religiją.

Mokslininkų teigimu, rinkdamiesi potencialų gyvenimo partnerį, žmonės vadovaujasi maždaug puse aukščiau išvardintų faktorių.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *