Jau ruošiausi išmesti kilimą, bet sužinojau apie „sauso“ valymo būdą ir nusprendžiau jį išbandyti

Savo butą aš tvarkau pakankamai dažnai. Man patinka, kai namuose gaiviai kvepia, nėra dėmių ant grindų ar sienų, nėra voratinklių. Galbūt daugelis žmonių gyvena nepastebėdami kokių nors smulkmenų, nesukoncentruoja į jas dėmesio. Ir tai normalu. O aš laiminga tada, kai mane supa švara ir jaukumas.

Neseniai sužinojau gerą būdą išvalyti kilimą be cheminių ploviklių pagalbos, be džiovinimo ir aitrių kvapų.

Buvo mano gyvenime tokia istorija, kai kartą nusprendžiau išplauti kilimą išreklamuota priemone. Maža to, kad kilimas po to dvi dienas niekaip negalėjo išdžiūti, tai dar ir chemijos kvapas tvyrojo toks, kad buvo neįmanoma užeiti į kambarį.

Ir tada nusprendžiau susirasti kitokį būdą kilimams valyti. Ir, žinoma, radau.

Tam reikės dviejų ingredientų, kurių galima rasti kiekvienuose namuose – sodos ir druskos.

Indelyje sumaišome penkis valgomuosius šaukštus druskos ir penkis šaukštus sodos. Jeigu kilimas didelis, padidinkite kiekį. Svarbiausia išlaikyti proporcijas.

Gautą mišinį tolygiai ir gausiai išberkite ant kilimo, kad neliktų tuščių vietų. Tačiau to neužtenka. Reikia paimti šepetėlį ir įtrinti išbarstytą mišinį į kilimą, kad valymo priemonė giliau įsiskverbtų ir geriau suveiktų.

Po to kilimą palikite penkioms valandoms. Savaime aišku, ant jo negalima vaikščioti.

Praėjus minėtam laikui, imame dulkių siurblį ir viską kruopščiai išvalome. Kartu su soda ir druska visi nešvarumai ir dulkės, kurių dulkių siurblys negalėjo įsiurbti, patenka į maišelį arba vandenį (priklausomai nuo to, kokio tipo įrenginį turite).

Metodas išties neblogas. Su mano palei lovą patiestais kilimėliais jis susidorojo kuo puikiausiai. Savaime aišku, kad jeigu kilimas bus patiestas kur nors virtuvėje ir bėgant metams į jį bus įtrypta daugybė nešvarumų bei riebalų dėmių – tokiu atveju mūsų metodas suveikti negali.

Tokiais atvejais kilimą geriau išplauti ir ištrinti šepečiais. O jeigu nepadės – beliks tik išmesti. Mano siūlomas metodas tinka kilimams, ant kurių nėra agresyvių nešvarumų, tačiau laikui bėgant susiguli dulkės, kurias labai sunku pašalinti. Ir kai jau aiškiai matosi, kad kilimas nebėra labai šviežias.

Soda ir druska patys savaime yra geri abrazyviniai valikliai. Tačiau pasirodo, kad juos galima panaudoti ir štai tokiu įdomiu būdu.

Žinoma, kilimus labai gerai būna išdaužyti sniege. Kaip vaikystėje – išnešti į lauką, ištiesti, užberti sniegu, o tada gerai išmušti. Tačiau jeigu už lango ne tas sezonas arba nėra tokios galimybės, galite pasinaudoti mano metodu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *