Jausmai, įspėjantys, jog tai „ne jūsų” žmogus

Man dažnai užduoda klausimą, kaip suprasti, „mano” ar „ne mano” yra šis žmogus? Tarsi, jeigu jis mano, tai bus kažkokia garantija meilei iki karsto lentos.

Tokių garantijų niekas neduoda, savaime aišku, o kokius nors konkrečius ženklus išskirti sudėtinga. Tačiau orientyrų, kuriais galima būtų pasiremti, visgi esama.

Šie orientyrai – tai jūsų jausmai. Būtent iš to, kaip jaučiatės šalia to žmogaus, galite suprasti, ar jis jums tinka.

Atkreipkite dėmesį, kad jei jūs patiriate kažką panašaus su visais priešingos lyties žmonėmis, greičiausiai tai yra toks jūsų bruožas ir konkretūs žmonės su tuo neturi nieko bendro. Ir antras svarbus dalykas yra šių jausmų pastovumas. Pavieniai ar reti atvejai nesiskaito. Šie jausmai gali kilti tiek iškart po susipažinimo (bet niekur nedingsta), tiek laikui bėgant.

Važiuojam!

Budrumas, nerimas. Signalas, kad kažkas negerai, o kas tiksliai negerai – kol kas neaišku. Tarsi lauktume kokios nors kiaulystės, nebūdami tikri dėl žmogaus, juo nepasitikėdami. Jums jis neatrodo suprantamas ir patikimas. Jūs neskubate dalytis tuo, kas slapčiausia, parodyti savo silpnumo, pažeidžiamumo, netobulumo. Nesidalinate jums svarbiais dalykais.

Įtampa. Šalia žmogaus jaučiatės suvaržyti sukaustyti. Stengiatės valdytis, kontroliuoti save ir neleisti sau pernelyg daug. Tai signalas, kad jo akivaizdoje neįmanoma atsipalaiduoti ir būti savimi.

Baimė. Jūs nesijaučiate saugūs šalia jo. Galbūt šią baimę sukelia elgesys su jumis ar kitais žmonėmis. Jei pastebite, kad žmogus leidžia sau kandžias pastabas jūsų adresu (nekalbant jau apie agresiją, įžeidinėjimus, žeminimą ar fizinį smurtą), mėgsta išbarti ar mokyti gyvenimo, negerbia, bando apriboti jūsų laisvę, tai egzistuoja 1000% tikimybė, jog tai ne jūsų žmogus. Kadangi sveiki ir laimingi santykiai su toksišku žmogumi nerealūs iš principo.

Nuobodulys. Atsiranda santykiuose, kai nėra bendrų interesų arba per daug skiriasi kultūrinis ir intelektualinis lygiai. Tai pasakytina ir apie kitokį humoro jausmą. Nuobodulys byloja, kad jūsų interesai su šiuo partneriu nėra patenkinami.

Nejaukumas, gėda. Jaučiatės taip, lyg darytumėte kažką ne taip ir su jumis kažkas negerai. Atrodo, kad partneris yra didelis, o jūs – daug mažesnis.

Susierzinimas, pyktis. Šie jausmai gali kilti įvairiais atvejais: arba partneris pažeidžia jūsų ribas, arba jaučiate iš jo sklindant kažkokią grėsmę, arba nepriimate jo tokio, koks jis yra.

Vienatvė. Signalizuoja, kad nėra kontakto su žmogumi, nėra emocinio artumo. Tai būtent toji liūdnai pagarsėjusi „vienatvė dviese”. Kai žmogus lyg ir šalia, bet jis jūsų nesupranta, o jūs nesijaučiate reikšmingi ir vertingi partneriui.

Dažniausiai šie jausmai aiškiai nesuvokiami, tačiau įsiklausius į save ir juos atpažinus, galima daug ką suprasti apie tai kas vyksta santykiuose. Todėl, jei su partneriu nuolat jaučiate ką nors iš čia išvardinto, ar viską iš karto – tai garantuotas ženklas, jog su šiuo žmogumi jums nieko nesigaus.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *