Jausmai, kuriuos lengva supainioti su meile

Kai ateina meilė, klausimų dažniausiai nekyla ir kilti negali. Bet jei vis dėlto nelabai aišku – susimąstykite, ar nepainiojate meilės su žemiau išvardintais jausmais. Jie ne mažiau stiprūs, tačiau niekada nepakeis išties gilaus jausmo.

Galbūt jūs taip pasiilgote romantikos, kad esate pasirengę pulti į glėbį pirmam pasipainiojusiam variantui. Tačiau neverta painioti tokių jausmų su meile, santykių pradžioje nepakenks išsiaiškinti, ką jaučiate iš tikrųjų.

Rūpestingumas. Daugelis moterų turi hipertrofuotą atsakingumo jausmą. Joms atrodo, kad būtina padėti kiekvienam šalia esančiam žmogui. Moteris vyriškiui tampa „mamyte”, rūpinasi juo, įkvepia žygiams, skatina priimti sprendimus. O dar ji pergyvena, jei vyrui iškilo problemų, seka, kad jis laiku pavalgytų, normaliai apsirengtų. Kartais rūpestinga moteris prisiriša prie vyro ne kaip prie meilės objekto, o kaip prie būtybės, kuri „be manęs prapuls”.

Dėkingumas. Yra stipriai į empatiją linkusių moterų. Kai vyras nuoširdžiai pasirūpina, parodo nuoširdų dėmesį, moteriai pabunda dėkingumo jausmas ir noras atsilyginti, padovanoti šiam žmogui laimę. Tačiau vertėtų susimąstyti: ar tikrai reikia, pavyzdžiui, tekėti už žmogaus, kuriam esate labai dėkinga, tačiau nepajėgsite duoti jam meilės?

Gailestis. Jis panašus į rūpinimąsi, o štai rezultatai – žymiai pavojingesni. Rūpestinga moteris patiria pasitenkinimą, suradusi objektą, į kurį galima nukreipti savo emocijas ir pastangas. Tuo pačiu ji pasijaučia svarbia, nepakeičiama vyro gyvenime. Tačiau gailestis neatneša nieko daugiau, kaip tik kančias. Objektas, į kurį nukreipiate šį savo jausmą, ims tuo naudotis, o jūs iš santykių negausite jokio pasitenkinimo – vien baimę atrodyti ragana, jei pasiryšite išsiskirti. Atminkite: gailestis – tai ne meilė.

Romantiška nuotaika. Moterys dievina romantiką – kai joms dedikuojamos eilės, dovanojamos puokštės, kai jas kviečia į kavinę ar palepina kelione į Paryžių. Užgimsta tokia romantiška nuotaika, kad ją labai lengva supainioti su meile. Jei vyras džiugina tokiais siurprizais pastoviai, į galvą gali šauti netgi mintis apie vestuves. Tačiau nepamirškite, jog vyras gali jausti jums visiškai ne meilę. Galbūt jūs jam esate Mūza, arba tikslas, kurį būtina žūtbūt pasiekti, tačiau jis nemato jumyse gyvenimo draugės. Be to, jūs ir pati galite labai greitai atvėsti. Puokščių-saldainių laikotarpis pasibaigs, o realybė su tuo žmogumi gali būti ganėtinai rūsti.

Draugystė. Draugystės pradžią visada lydi emocinis pakilimas, pagrįstas susidomėjimu žmogumi, prisirišimu, bendrai leidžiamu laiku, bendru požiūriu į gyvenimą. Kai vyras ir moteris panašiai galvoja ir jaučia, kai nusistato „viena banga”, jiems gali pasirodyti, jog tai – likimas. Juo labiau, kad literatūroje, kine yra daug istorijų apie vyro ir moters draugystę, peraugusią į meilę. Tačiau neskubėkite matuotis šio scenarijaus sau. Iš pradžių gerai viską apgalvokite. Jeigu draugas dar ir atrodo patraukliai, santykiai išties gali peraugti į horizontalią plokštumą”. Tačiau neretai viskas tuo ir pasibaigs.

Seksualinė trauka. Hormonų pliūpsniai – absoliuti norma, kai greta jūsų yra patrauklus žmogus. Jeigu jis atsako tuo pačiu, gali užgimti tikra, reali aistra. Labai sudėtinga jaučiant seksualinį potraukį „įjungti galvą” ir išsiaiškinti, kas tai per žmogus. Dėl to nereikia stebėtis, jeigu lovoje labai patrauklus žmogus staiga pasirodys esąs visiškai „netinkamu” bendrai buičiai. Vien ant aistros pamatų meilės nesukursi. Jeigu be lovos judu daugiau niekuo vienas kito nedominate – tai tiksliai ne meilė. Išsiaiškinkite savo jausmus ne taip sudėtinga. Tiesiog užduokite sau klausimą: kur ir kaip esate pasirengę leisti laiką su partneriu, išskyrus lovą?

Emocinis ryšys. Dar šiek tiek apie empatiją. Yra toks žmonių tipas, kurio atstovai stipriai emociškai prisiriša prie kitų, jiems labai lengvai persiduoda kito žmogaus nuotaika. Šiems žmonės svarbiausia yra bendravimas ir tarpusavio supratimas. Dėl to, jeigu jums pasitaikė toks vyras, jis gali pasąmoningai prie jūsų prisiderinti, imti vos ne mintis skaityti. Jums atrodo, jog tai puiku, juk jis atspėja kiekvieną jūsų norą. Bet ar tikrai šis vyras jus įsimylėjo? Gal jis tiesiog įpratęs būti mandagiu ir paslaugiu? O jūs pati? Jaučiate susižavėjimą ir dėkingumą ar, vis dėlto, įsimylėjote?

Komfortas. Jei greta žmogaus jaučiatės saugiai ir komfortiškai – tai dar ne meilė. Galbūt turėjote nesėkmingų santykių arba skyrybos baigėsi grandioziniu skandalu, ir štai atsirado vyriškis, kuris davė jums namus, jaukimą, rūpinasi jumis. Jums atrodo, kad jis – tas vienintelis. Tačiau vertėtų susimąstyti: jūs mylite žmogų ar visus tuos dalykus, kuriuos jis jums davė?

Susižavėjimas. Jei vyras išsilavinęs, dalykiškas, gražus ir apskritai atrodo, kad jis geresnis už tave – labai lengva patekti į eilinius emocinius spąstus. Nereikia užkelti jo ant pjedestalo. Pavojinga it kita susižavėjimo pusė: kai žavimasi jumis, kyla didelė pagunda supainioti tai su meile.

Susidomėjimas. Vienatvės jausmas ar skausmingas išsiskyrimas daro mus pažeidžiamais. Bet koks susidomėjimas mumis traktuojamas kaip flirtas. Jeigu jumis išties domisi vyriškis, jis apie tai pasakys ir pademonstruos savo poelgiais. Nereikia išsigalvoti jausmų ten, kur jų nėra.

Nepamirškite, kad meilė – tai ištisas spektras emocijų, tikras kokteilis. Svarbu, kad negatyvūs jausmai nepersvertų pozityvių. Nesistenkite skubinti įvykių ir norimą priimti kaip realybę. Įsimylėti nesudėtinga. Svarbu vėliau nepatirti nusivylimo.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *