Jūs to tikrai nežinojote – keletas gudrybių, naudojant kiaušinių lukštus

Kiaušiniai yra ne tik skanus ir maistingas maistas, bet ir jų lukštai yra naudingi. Jame yra vertingos sudėties – apie 750 miligramų kalcio, taip pat geležies, mangano, sieros, fosforo, silicio, kolageno ir cinko. Parengėme keletą įdomių gyvenimo gudrybių, naudojančių kiaušinių lukštus.

Veido kaukė

Kiaušinių lukštus paverskite jauninančia veido kauke laikydamiesi paprasto proceso. Pradėkite nuo kiaušinių lukštų nuplovimo ir išdžiovinimo, tada sumalkite juos į miltelius naudodami trintuvą. Sumaišykite miltelių pavidalo lukštus su kiaušinio baltymu ir tolygiai užtepkite mišinį ant veido. Palikite jį 30 minučių ir leiskite visiškai išdžiūti.

Drabužių dėmių valiklis

Atsisveikinkite su įsisenėjusiomis dėmėmis kiaušinių lukštų pagalba. Įdėkite keletą kiaušinių lukštų kartu su trimis citrinos griežinėliais į uždarą medžiaginį maišelį. Siųskite šį maišelį į skalbimo mašiną. Rezultatas jus maloniai nustebins, nes drabužiai vėl atrodys šviesūs ir švarūs.

Indų valymas

Laikui bėgant ant keraminių puodelių, taurių ir vazų kaupiasi negražios dėmės, kurias sunku pašalinti. Jų galite atsikratyti naudodami paprastą kiaušinio lukšto tirpalą. Užpilkite nešvarius indus vandeniu, įberkite kiaušinių lukštų miltelių ir palikite mišinį per naktį. Kitą rytą kruopščiai išplaukite ir pamatysite nuostabius rezultatus. Jūsų indai atrodys kaip nauji.

Kavos skonio pagerinimas

Prieš ruošdami kavą, į maltas kavos pupeles įberkite susmulkintų kiaušinių lukštų arba įdėkite jų į kavos aparato filtrą. Lukštai veikia kaip natūralus saldiklis, pagerina skonį ir sumažina kartumą.

Maistingas patiekalų priedas

Tiems, kurie dažnai valgo kiaušinius, kiaušinių lukštai gali būti puikus kalcio šaltinis. Pradėkite virti lukštus vandenyje bent 10 minučių, kad pašalintumėte priemaišas. Kai lukštai bus sausi, 20 minučių pašildykite juos 200 °C temperatūros orkaitėje. Atvėsę lukštus sumalkite į smulkius miltelius ir laikykite nuo drėgmės apsaugotame stikliniame indelyje. Rekomenduojama dozė – pusė arbatinio šaukštelio, kuris jūsų kulinariniams kūriniams suteiks sveiko kalcio.

Apsauga nuo sodo kenkėjų

Naudodami kiaušinių lukštus apsaugokite augalus nuo kenkėjų. Išbarstykite sutrintus kiaušinių lukštus po sodą, jie veikia kaip natūralus barjeras, atbaidantis tokius gyvūnus kaip sraigės ir vikšrai. Šie kenkėjai vengia aštrių daiktų, todėl grėsmė jūsų augalams sumažėja nenaudojant cheminių medžiagų ar kenksmingų produktų.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *